Hamileyken daha fazla bakım gerek!

Bu özel dönemde kadın vücudu daha fazla bakım ister. Unutmayın; bedeninize göstereceğiniz ilgi, doğum sonrası eski halinize kolayca dönmenizi sağlar...

Haberler 20.08.2010 - 12:40

Hamileyken daha fazla bakım gerek!

Kadınların, hamilelik döneminde karşılaştıkları hormonal değişimlerden olumsuz etkilenmemeleri için ciltlerine daha fazla özen göstermeleri gerekiyor.

Yüz için kullanılan günlük bakım ürünlerinden temizleme losyonu ve toniğin yanında, cildi en az haftada bir kez eksfoliye etme şart!

American Academy of Dermatology’nin araştırmalarına göre; hamile kadınların yüzde 90'nından fazlası, sürecin 6. ve 7. aylarında çatlaklarla karşılaşıyor. Bu nedenle, kullanılacak bakım kremleri cilt sarkmalarının ve çatlakların oluşumunu azaltıyor.

GÜNEŞE DİKKAT
Bu özel dönemde güneşe çıkmak hem bebek hem de anne adayı açısından oldukça önemli. Ancak onun da "güneş kremi" gibi bir şartı var!

DİŞLERDE ZARAR GÖREBİLİR
Kalsiyum ihtiyacından dolayı dişler ve diş etleri zarar görebilir. Hormonal değişimler, diş etlerinin kabarmasını ve kolay kanamasına neden olur. Bu nedenle dişleri düzenli fırçalamak ve kalsiyum alımını aşağıda tutmamak gerekiyor.

ÇATLAK GÖĞÜSLER
Bu dönemde göğüsler şişer ve ister istemez çatlaklar oluşur. Buna önlem olarak, ılık duştan sonra nemlendirici krem sürülebilir.

Sayfa Yükleniyor...