'Hayalimdeki 5 meslek'

Karikatürist Erdil Yaşaroğlu N5'te hayalindeki 5 mesleği anlattı...

28.01.2011 - 02:52

'Hayalimdeki 5 meslek'

Her hafta ünlü bir ismin '5 listesi'ni yayınladığımız N5'te bu hafta karikatürist Erdil Yaşaroğlu var.

Açık havada çekim yapmayı seviyoruz ama Erdil Yaşaroğlu ile N5 için Penguen'e gitmek, onun odasında çekim yapacak olmak da güzel bir fikirdi. Penguen'e gittiğimizde henüz gelmemişti. Biz de odasında hazırlıklara başladık. Küçük ve kalabalık bir oda.... Bir sürü küçüklü büyüklü oyuncak, kendi yaptığı heykeller, maketler, posterler, ciltlenmiş Gırgırlar ve kitaplar var. Duvarında - hayranlarının iyi bileceği üzere - kocaman bir Superman amblemi var.

Biz çaylarımızı içip kameramızı yerleştirirken fazla bekletmeden çıkageldi... Çok neşeliydi ve karşısındakine de iyi hissettirecek kadar enerji doluydu. Açıkçası, komik adamlardan korkulur ama Erdil Yaşaroğlu ile tanıştığınız anda bu düşünceniz yok oluyor. O, odasındaki hediye gelmiş sodalardan ikram ederken, ''“Meyveli bunlar, içmesi eğlenceli'' diyen biri. Sohbet ederken karşısındakiyle gerçekten iletişim kuran bir 'ünlü'. Ve tabii ki güldüren bir karikatürist...

Sohbet sırasında eğlenmek, gülmek güzeldi ama sıra çekimlere geldiğinde gülmemeye çalışmak biraz zor oldu! Bu yüzden de yaptığımız en zevkli çekimlerden biri oldu.

Ve diğer N5'lerden farklı olarak Erdil Yaşaroğlu ile iki çekim yaptık. İlkinde 'hayalindeki meslekleri' anlattı. İkincisi ise sürpriz. (Ama Erdil Yaşaroğlu takipçilerinin tahmin edebileceği bir konu)

Çekim bittiğinde elimizde hediye ajandalar, polaroid fotoğraf ve muhteşem iki kayıt vardı. Erdil Yaşaroğlu ile geçirilen güzel zaman ise en önemlisi...

''Bu hayata beraber geldiğimiz için ve onunla beraber gideceğim için kendimi çok şanslı sayıyorum. Çünkü o iyi birisi. En azından bana karşı iyi. Benim kadar tanısanız siz de onu severdiniz. Ama hiçbir zaman ona benim kadar yakın olamayacaksınız...'' (İnternet sitesindeki özgeçmişinden)

İşte Erdil Yaşaroğlu'nun hayalindeki 5 meslek: İzlemek için tıklayınız

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...