Mithatpaşa Caddesi'ndeki HDP Ankara İl Binası'nda bu sabah saatlerinde saldırı yaşandı.

Binaya gelen E.A., HDP Parti Meclisi üyesi ve Ankara İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Karataş’la tartıştı.

Tartışmanın büyümesi üzerine zanlı, Ahmet Karataş'a bıçakla saldırdı.

Ağır yaralanan Karataş, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

SALDIRGAN YAKALANDI
Olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik tedbiri aldı. Olay yeri inceleme ekipleri de delil topladı. Güvenlik kamerası görüntüleri de incelemeye alındı.

Polis ekipleri, Karataş'ı yaralayan E.A'yı, Altındağ'da akrabasının evinde gözaltına aldı.

'SALDIRIYI BEKLİYORDUK'
HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, partisinin Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, saldırıyı münferit bir olay olarak görmediklerini belirterek, şöyle konuştu: "Ne yazık ki bu saldırının organize edildiği merkez, siyasi iktidarı kendisinden başka bir yerde değildir. Biz başka bir yerde aramıyoruz. Siyasi iktidar, AKP Hükümeti, bu hükümetin ve siyasetin başı, baş sorumlusu olduğunu iddia edenler, günlerdir bir savaş diliyle, kışkırtma diliyle konuştular. Onların sözlerine eşlik eden yandaş medya, yalanla, çarpıtmalar, karalamalar ve manipülasyon üzerinden bütün dünyanın ve Türkiye halklarının gözünün içerisine baka baka partimizi hedef haline getirdi. Bugün bu politika umdukları ve bekledikleri sonucu açığa çıkartmıştır. Biz bu saldırıyı beklemiyor değildik ama biz şunu da çok iyi biliyoruz siyasi iktidarda, partimizi hedef gösterenler de bu saldırıyı beklemediklerini iddia etmesinler."

DAVUTOĞLU AÇIKLAMA YAPACAK
İçişleri Bakanı Efkan Ala'yla görüşen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

Bu arada, "Saldırganın il dışından geldiği ve partide kendisiyle ilgilenilmediği gerekçesiyle çıkan tartışma sonucu saldırıyı gerçekleştirdiği" öne sürüldü.

Öte yandan, HDP'den yapılan açıklamada, "Bugün sabah saatlerinde Ankara il binamızda saldırıya uğrayan PM Üyemiz Ahmet Karataş'ın sağlık durumu iyiye doğru gitmektedir" denildi.