HDP'li Altan Tan: Hükümet 20 sesli curcuna haline geldi

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "İmralı ile Kandil arasında, HDP arasında çatlak var, her kafadan ses çıkıyor diyen hükümet, kendisi 20 sesli curcuna haline gelmiştir" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.03.2015 - 13:07

HDP'li Altan Tan: Hükümet 20 sesli curcuna haline geldi

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Abdüllatif Şener, ardından Abdullah Gül ve şimdi de Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "yeter artık" dediğini öne sürdü.

Bu konuda uyarılarda bulunduklarını belirten Tan, "Olacağı buydu. bu kadar gerilimi çatışmayı kaldırmaz demekten dilimizde tüy bitti" diye konuştu.

Tan, "Artık bu saatten sonra eğer başta AK Parti kendine çeki düzen vermezse, Türkiye'de siyaset ve devlet kurumlarında restorasyon hızla başlamazsa, doğru düzgün bütün taşlar yerine konmazsa bu iş karakolda bitecek" değerlendirmesinde bulundu.

Bu gidişin çözüm süreci ve toplumsal huzura da zarar vereceğini ifade eden Tan, "Bir müddet sonra herkes ayrı telden çalarsa, bu curcunadan doğru düzgün bir siyaset, çözüm, huzur, toplumsal düzen çıkmaz" ifadelerini kullandı.

Tan, bir soru üzerine, çözüm sürecinde şeffaflık olmadığı sürece her kafadan bir sis çıkacağını, şeffaflığın son derece önemli olduğunu kaydetti.

Tan, bir başka soru üzerine, "İmralı ile Kandil arasında, HDP arasında çatlak var, her kafadan ses çıkıyor diyen hükümet, kendisi 20 sesli curcuna haline gelmiştir. İnşallah hükümet izleme kuruluyla ilgili görüşlerinin arkasında durur" dedi.

Sayfa Yükleniyor...