İBB'nin Kanal İstanbul aleyhindeki afişleriyle ilgili inceleme tamamlandı

İçişleri Bakanlığı'nın, Kanal İstanbul aleyhindeki afişleriyle ilgili İstanbul Büyüksehir Belediyesi hakkında başlattığı inceleme tamamlandı. Afişleri yapan şirketin parayı belediyeye iade etmesi nedeniyle kamu zararı oluşmadığı için soruşturmaya gerek görülmedi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 19.12.2020 - 18:17

İBB'nin Kanal İstanbul aleyhindeki afişleriyle ilgili inceleme tamamlandı

İçişleri Bakanlığı, Kanal İstanbul Projesi aleyhinde ifadelerin yer aldığı İstanbul Büyükşehir belediyesine ait afişlerin kamu kaynağı kullanılarak bastırıldığı gerekçesiyle inceleme başlatmıştı.

İnceleme sonucu hazırlanan raporda "belediyenin hak ve menfaatlerini koruma" yetkisinin Büyükşehir Belediye Başkanı'na, bir merkezi idare yatırımını karalama hakkı vermediği" ifade edildi.

"EYLEM TEKRARLANMADI, KAMU ZARARI GİDERİLDİ"

Afişlerin toplatıldığı ve paranın belediyeye iade edildiği belirtildi. Eylemin tekrarlanmaması ve kamu zararının giderilmesi gerekçeleriyle soruşturmaya gerek yok kararı verildi. İçişleri Bakanlığı da bu rapor doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve diğer belediye yöneticileri hakkındaki şikayetlerin işleme konulmaması kararı verdi.

Sayfa Yükleniyor...