İki ilden acı haber!

Van'ın Başkale ilçesinde PKK'lı teröristlerce minibüse yönelik saldırıda biri emekli 3 güvenlik korucusu şehit oldu, bir vatandaş hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı. Yüksekova ilçesi Hisar Dağı bölgesinde de PKK'lı teröristlerin havanlı saldırısında ağır yaralanan asker kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Anadolu Ajansı 09.11.2016 - 19:20 | Son Güncelleme : 09.11.2016 - 19:40

İki ilden acı haber!
Arşiv

Van'ın Başkale ilçesinde terör saldırısında biri emekli 3 güvenlik korucusu şehit oldu, bir vatandaş yaşamını yitirdi, 2 kişi yaralandı.

Valilik'ten yapılan açıklamada, ilçenin Eşmepınar mahallesi mülki sınırları içerisinde saat 16.00 sıralarında sivil bir minibüse bölücü terör örgütü mensuplarınca silahlı saldırı düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Minibüste bulunan 2 güvenlik korucusu, biri emekli güvenlik korucusu biri de sivil vatandaş olmak üzere toplam 4 kişi şehit olmuş, 2 sivil vatandaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız tedavi altına alınmış olup, olayın faillerinin yakalanması çalışmaları ve olayla ilgili tahkikat sürdürülmektedir."

HAKKARİ'DE BİR ASKER ŞEHİT

Yüksekova'nın Hisar Dağı bölgesinde PKK'lı teröristlerin havanlı saldırısında bir asker yaralandı. Yaralı asker, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi'nde şehit oldu.

Bölgede teröristlere yönelik hava destekli operasyon sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...