İkinci el sitesinde 23 ilde 63 kişiyi dolandırdılar ('Polis yakalayamaz' dedi, tutuklandılar)

Eskişehir'de ikinci el eşya satımı yapılan site platformunda 23 ilde 63 kişiyi dolandıran karı koca yakalandı. Sahte bilgilerle özellikle yeni bebek sahibi olan alıcıları seçen çiftin orijinal ürün yerine cinsel içerikli fotoğraf göndererek 70 bin TL dolandırdığı belirtildi.

internet-uzerinden-23-ilde-62-kisiyi-dolandiran-cift-yakalandi_5709_dhaphoto1.jpg

Eskişehir'de polislerin onu yakalayamacağını iddia eden şüpheli tutuklandı.

İddiaya göre, Volkan D. (34) ve eşi Emel D. (25), ikinci el eşya satışı yapan siteler üzerinden sahte hesap oluşturup, ana kucağı, puset, bebek bezleri gibi malzemeleri satışa çıkardı.

Yeni bebek sahibi olan kişileri seçen çift, farklı kişiler adına çıkartılmış GSM hatları üzerinden çok sayıda kişiyle irtibata geçti. Satışa sundukları malzemeleri en az bin lira üzerinden siteye koyup, sıfır ürün olduğunu ve garantisinin devam ettiğini, kullanmadan satmak istediğini belirten çift, satacağı ürünler üzerinden anlaştığı ücreti, sahte isimli GSM hatlarına havale şeklinde alıcılardan göndermelerini istedi.

Çift bu yöntemle 23 ilde 62 kişiyi dolandırarak 70 bin TL para toplandığı beliritliyor. 


ÜRÜN YERİNE CİNSEL İÇERİKLİ FOTOĞRAF

Çift, alıcıların gönderdiği paraları ATM’lerden çektikten sonra ürünü göndermeyip, bunun yerine cinsel içerikli fotoğraflar gönderdi.


''POLİS YAKALAYAMAZ''

Şüpheli karı-koca ayrıca, dolandırdıkları kişilerin kimlik bilgileri ile başka kişileri de aynı yöntemle dolandırdı. Şüphelilerin mesajlarında, dolandırılan kişilerin kendilerini şikayet edeceklerini söylemeleri üzerine, “Beni polis yakalayamaz, nereye şikayet ederseniz edin" diye yazdığı ortaya çıktı.

Yapılan şikayetler üzerine Eskişehir ekipleri, 2 aylık teknik takip sonucu şüpheli Volkan D. ve eşi Emel D. İstanbul'da yakalandı.

İstanbul’da oldukları belirlenen şüpheliler, dün Eskişehir ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan ortak operasyon sonucunda yakalanarak, Eskişehir’e getirildi.

Sayfa Yükleniyor...