'İkisi de hatalı'

CHP'li Nazlıaka, Kamer Genç'e sahip çıktı ve Bakan Şahin'i suçladı. Şahin ise Nazlıaka'ya sitem etti.

30.04.2013 - 17:07

'İkisi de hatalı'

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka arasında yaşanan polemiğin ardından geçen hafta CHP'li Kamer Genç ile Bakan Fatma Şahin arasında bir tartışma meydana geldi. Ancak CHP'li Nazlıaka, Kamer Genç'e sahip çıkınca bu kez de yeni bir polemik başladı.

Meclis'te geçen hafta CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e söylediği "Atatürk olmasaydı siz hangi tarikat mensubunun bilmem kaçıncı hanımı olurdunuz" sözlerinin ardından başlayan tartışmaya CHP'nin kadın vekillerinden Aylin Nazlıaka da katıldı.

CHP'nin özür dilemesine rağmen Nazlıaka, Kamer Genç'i savundu ve Fatma Şahin'in haksız olduğunu dile getirdi. Kendisi ile Bülent Arınç arasında geçen ay yaşanan 'vajina polemiği'ni hatırlatan Nazlıaka, Şahin'i bu olayda kendisine destek olması gerekirken suskun kalmakla suçladı. Hürriyet Gazetesi'nden Ayşe Arman'a konuşan Nazlıaka, Şahin'e karşılaştıklarında da sözlü olarak sitem ettiğini ancak "Başbakan Yardımcısı" yanıtını aldığını öne sürerek "Yüreği yoksa hiç o makamı işgal etmesin" demişti.

Bakan Şahin ise bu sözlere karşı çıkarak Arınç'la aralarında yaşanan olaydan sonra kendisini aradığını ama telefona çıkmadığını söyleyerek karşılık verdi.

Hamasi siyasetin parçası olmak istemediğini belirten Bakan Şahin, "Kamer Genç'in de Aylin Hanım'ın da yaptığı yanlış. Kamer Genç'in de Aylin Hanım'ın da üslubunun parçası olmam" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...