İletişim Başkanı'na Facebook davası

Facebook'ta 'Kemal Kılıçdaroğlu PKK'lıdır' iddiasıyla kurulan grubun engellenmesi yönündeki mahkeme kararını "yetkim değil" diyerek uygulamayan Fethi Şimşek, görevini kötüye kullanmakla suçlanıyor.

NTV Haber 06.08.2009 - 10:16

İletişim Başkanı'na Facebook davası

Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi, telefon dinlemesi dahil tüm teknik takipten sorumlu Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek hakkında Ankara Başsavcılığı'nca verilen takipsizlik kararını kaldırdı. Mahkeme Şimşek’İn yargı kararını uygulamama ve görevini kötüye kullanma suçlarından yargılanmasına hükmetti.

Geçtiğimiz yerel seçimlerde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu Facebook’ da açılan “Kılıçdaroğlu PKK’lıdır’ isimli grubun sayfasına erişimin engellenmesi için dava açtı.

Ankara 19. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kılıçdaroğlu'nun talebini kabul ederek Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan sözkonusu sayfa ve gruba erişimin engellenmesini istedi.

İletişim Başkanı Fethi Şimşek 'yetkim değil' demesi üzerine Kılıçdaroğlu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na Şimşek hakkında yargı kararını uygulamamak ve görevini kötüye kullanmak suçlaması ile suç duyurusunda bulundu.

Başsavcılığın takipsizlik kararı vermesi üzerine dosya itiraz incelemesi için Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne geldi.

İtirazı yerinde gören mahkeme Şimşek hakkında mahkeme kararını uygulamamak ve görevini kötüye kullanmak iddiasıyla yargılama kararı verdi.

KILIÇDAROĞLU ALEYHİNE KURULAN GRUBUN SAYFASI

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...