İlhan Cihaner ve Tuncay Özkan listede yok

CHP, 12 Haziran'daki seçim için aday listesini YSK'ya sundu. Partinin ağır toplarından Önder Sav ile İlhan Cihaner ve Tuncay Özkan listeye giremedi.

10.04.2011 - 15:51

İlhan Cihaner ve Tuncay Özkan listede yok

CHP'de Süheyl Batum, aday listesini Yüksek Seçim Kurulu'na sundu.


CHP'de Erzincan eski Başsavcısı İlhan Cihaner, HSYK eski Başkanvekili Kadir Özbek aday gösterilmedi.

Önder Sav da listeye giremeyen isimler arasında yer alıyor.

Ergenekon sanıklarından Mehmet Haberal Zonguldak, Mustafa Balbay ise İzmir'den aday oldu. Gazeteci Tuncay Özkan ise listede bulunmadı.

Süheyl Batum kendisinin Eskişehir'den aday gösterildiğini ifade etti.

İZMİR KARIŞTI
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, İzmir'de Aziz Kocaoğlu'nun belediye seçimlerinde aldığı yüzde 56'lık oydan daha düşük bir oran çıkmasının kendisini üzeceğini söyleyince CHP İl Teşkilatı'nda bir canlılık yaşanmıştı. 300'e yakın aday adayı CHP'ye milletvekili olmak için başvurmuştu.

Ancak açıklanan listelere bakıldığında örgütten çok az sayıda kişinin yer alması büyük bir hayal kırıklığı yaşanmasına neden oldu.

TEŞKİLAT TEPKİSİ
İzmir'deki listeler CHP İl Teşkilatı'ndan büyük tepki görürken 1. Bölge'de örgütten yalnızca Musa Çam aday. Listede en çok tepkiyi çeken isim Demokrat Parti'nin eski genel başkan yardımcılarından Aytun Çıray, 2. Bölge'de beşinci sıra adayı.

TOPLU İSTİFALAR GELEBİLİR
İzmir'de özellikle Önder Sav ekibinin çok güçlü olduğu yerlerden Karabağlar ve Buca gibi yerlerde toplu istifalar gelebilir.

ARITMAN: 'TORBA DOLSUN LİSTESİ'
Kılıçdaroğlu'nun üzerini çizdiği isimlerden Canan Arıtman, "Laf olsun, torba dolsun listesi. Partinin iktidar listesi değil, parti içindeki iktidarın listesi" değerlendirmesini yaptı.

78 VEKİL DIŞARDA KALDI
101 milletvekili arasından 78'inin liste dışı kaldı. Liste dışı kalanlar arasında Hakkı Süha Okay, Kemal Anadol, Berhan Şimşek, Mehmet Sevigen, Yılmaz Ateş, Mustafa Özyürek ve Onur Öymen gibi isimler var.

ADI GEÇİP DE GİREMEYENLER
Öte yandan Tuncay Özkan, Murat Karayalçın, İlhan Cihaner, Kadir Özbek, Hikmet Çetin ve Ercan Karakaş gibi isimler aday listesine giremedi.

MUSTAFA BALBAY İZMİR'DEN
Mustafa Balbay, İzmir 2. Bölge ilk sıradan listeye girdi.  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...