'İmralı ile görüşmelerin kesildiği ilan edilsin'

Hükümete çağrıda bulunan MHP Lideri Bahçeli, "PKK açılımına son verildiğinin ve İmralı canisiyle görüşmelerin kesildiğinin ilanı da bir an önce yapılmalıdır'' dedi.

29.07.2011 - 16:26

'İmralı ile görüşmelerin kesildiği ilan edilsin'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son dönemdeki gelişmelerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi: "Ülkemiz büyük bir kriz ve kaos ortamının “stratejik düzeyde” çok yüksek tehdidiyle karşı karşıyadır. Terörün iğrenç ve kanlı yüzü artık Türk milletinin sabrını taşırma noktasına kadar getirmiştir.

Hatay Dörtyol ve Bursa İnegöl’de provaları yapılan etnik temelli provokasyonlar, İstanbul Zeytinburnu ve Eskişehir Mihalıççık’ta ortaya çıkan olaylarla vahim bir boyuta ulaşmıştır. Şayet bu olumsuzlukların önü alınamazsa, Türk milletinin birlikte yaşama ülküsü ağır bir darbe alacak ve çok sancılı ve kanlı bir bölünme sürecinin başlaması maalesef kaçınılmaz olacaktır.

Türkiye’nin çözülmesi ve temellerinden kopması demek olan bu durumun, kardeş kavgasına, husumetlerin kökleşmesine ve ihtilafların derinleşmesine hizmet edeceği ortadadır.

Sürekli sorun çıkarmak ve toplumsal dokuyu aşındırmakla meşgul olan etnik bölücülük ve buna zemin hazırlayan AKP hükümeti el birliği ederek Türk milletini karanlık bir ortama sürüklemektedir.

Yıllardan beridir hükümet tarafından bölücü teröre karşı gösterilen müsamahakâr tavır, tolerans ve hoşgörü şimdi geri tepmiş ve altından kalkılamayacak bir noktaya gelmiştir. Bu kapsamda, bölücü niyetlerin vergi vermemeyi bile dillendirmeleri, edepsizliğin, densizliğin ve kendini bilmezliğin seviyesini göstermesi bakımından son derece önemli olmuştur.

Unutmamak gerekir ki, bölücü terörün azmasında ve kanlı saldırılarını gerçekleştirmesinde yabancı ülkelerin büyük bir payı ve itici rolü bulunmaktadır. Türkiye’nin bölünmesini ve topraklarında başka bir devletin kurulmasını bir asrı aşan süredir ajandasında taşıyan ülkelerden Türk milletinin öğreneceği ve alacağı bir şey yoktur.

Milliyetçi Hareket Partisi Başbakan Erdoğan ve hükümetini bölücülük konusunda kararlı ve tavizsiz olmaya çağırmaktadır. Bu çerçevede, PKK açılımına son verildiğinin ve İmralı canisiyle görüşmelerin kesildiğinin ilanı da bir an önce yapılmalıdır. Bilinmelidir ki, aziz milletimizin AKP’ye verdiği destek sınırsız ve sonsuz değildir.

AKP hükümetinin; yanlışta ısrar etmesi ve milletimizin hissiyatlarına ve hassasiyetlerine aykırı tutumunu sürdürmesi kendisi açısından hiç de iyi olmayacaktır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...