İnce: CHP'de kendini misafir hisseden gitsin

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, ''Ben CHP'de misafir değilim, CHP'nin ev sahibiyim. Kendini misafir hisseden varsa gitsin onlar istifa etsin'' dedi.

Anadolu Ajansı 28.01.2013 - 15:34

İnce: CHP'de kendini misafir hisseden gitsin

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, partililer ile şehir merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretler sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, ''CHP'deki ulusalcı vekiller istifa edip Meclis'te İşçi Partisi grubunu oluşturacak'' iddialarını değerlendirdi. İnce, ''O haberi yapan gazeteciye şunu soruyorum: Sen kimsin de bunu yapıyorsun? Neye dayanarak bunu yapıyorsun?'' ifadesini kullandı.

Kurulacağı iddia edilen ''İşçi Partisi TBMM Grubu'nda'' yer alacaklar arasında kendisinin de ismini geçtiğini dile getiren İnce, şöyle konuştu:

''Bunların içerisinde ben de varım. Bu Yalovalılar şahittir. Bu parti baraja takıldığı gün 18 Nisan 1999'da, partinin il başkanıydım. 5 gün sonra 23 Nisan'dı. 23 Nisan'da CHP'nin çelengini koymaya tek başıma nasıl gittim herkes bilir. Ben CHP'de misafir değilim. Ben CHP'nin ev sahibiyim. Parti içerisinde bazı konularda rahatsızım, doğru. Ama bunu medya ile konuşmam. MYK'da, Parti Meclisi geldiğinde konuşurum. 'Ben partiden istifa edeceğim' filan bunların hepsi palavradır. Ben CHP'liyim. Ben CHP'de misafir değilim, CHP'nin ev sahibiyim. Kendini misafir hisseden varsa gitsin onlar istifa etsin.''

'KLASİK, FAŞİST BİR NUMARA'
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan operasyonu da değerlendiren İnce, şu ifadeleri kullandı:

''AKP, CHP'li belediyeleri önce sandıkta almak istiyor. Sandıkta alamazsa savcıyla almak istiyor. Soruşturmayla müfettişle, almak istiyor. Onla da alamazsa kanun çıkartıyor. Mahalleleri o ilçelerden alıp öbür ilçeye bağlıyor. Bu itibarsızlaşma, seçim öncesinde klasik numaralar bunlar. AKP'nin bütün belediyeleri yolsuzluk içerisinde. AKP'nin bütün belediyelerine müfettişler gitmiyor. Ama ne yazık ki CHP'li belediyelerden bu oluyor. Bu klasik, faşist bir numara. Bu AKP'nin artık belediyeleri ne pahasına olursa olsun almak için uydurduğu senaryolardan birisi.''

'AKP'Yİ DE SÜPÜRECEĞİZ'
Daha sonra esnaf ziyaretlerini sürdüren İnce'ye vatandaşlar ilgi gösterdi. İstanbul Caddesi'nde bir kuyumcunun önünde yanındaki partililerle çay içen Muharrem İnce, yerlerde çöpleri görmesi üzerine yoldan geçen temizlik görevlisinin süpürge ve faraşını aldı. İnce, yeri süpürürken, ''AKP'yi de böyle süpüreceğiz'' diyerek espri yaptı.

İnce, bir dükkanda da partililere ''un çuvalı kaldırma tekniğini'' gösterdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...