İnşaat bekçisi, "ateşi söndür" diyen eski askeri vurdu

Konya'da bir inşaatta bekçilik yapan Mehmet Boğaz, yaktığı ateşten rahatsız olduğu için kendisini uyaran eski asker ve gazi Tufan Üçğül'ü kasık ve kulağından tabanca ile vurduktan sonra polise teslim oldu.

160809-inşaat-işçisi-gaziyi-vurdu.jpg

Konya'nın merkez Selçuklu ilçesindeki inşaatta bekçilik yapan 51 yaşındaki Mehmet Boğaz, inşaat içerisinde biriken kağıt parçalarını yaktı.

Yan apartmanda oturan 34 yaşındaki Tufan Üçğül, ateşin dumanından rahatsız olduğu gerekçesiyle Boğaz'ın yanına giderek ateşi söndürmesini istedi.

Dumanın kendisini rahatsız etmeyeceğini söyleyen Boğaz ile Üçğül arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Boğaz, Üçğül'ü önce kasığından daha sonra sağ kulağından tabanca ile vurup olay yerinden kaçtı.

Kanlar içerisinde yerde kalan Üçğül, olay yerine gelen yakınları tarafından Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Fazla kan kaybeden Üçğül'ün hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Üçğül'ün özel kuvvetlerde uzman çavuş olarak görev yaptığı sırada vurulması sonucu gazi olarak görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Olay yerinden kaçan Mehmet Boğaz, Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği'ne giderek suç aleti ruhsatsız tabanca ile teslim oldu. Boğaz'ın ilk ifadesinde, Tufan Üçğül'ün üzerine yürüdüğünü, bu nedenle korkutmak için bacağına ateş ettiğini, daha sonra tekrar kendisine saldırması nedeniyle başına doğru ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...