Interpol ilk kez Türkiye'de

Alternatif rock müziğin dev grubu Interpol ilk kez Türkiye’ye geliyor.

06.04.2011 - 11:46

Interpol ilk kez Türkiye'de

Amerikalı ünlü indie rock ve post-punk grubu Interpol, Pozitif organizasyonu ve Garanti Bankası ana sponsorluğuyla 1 Haziran’da Küçük Çiftlik Park’ta tek bir konser vermek üzere İstanbul’a geliyor! Türkiye’de büyük bir hayran kitlesine sahip New York’lu topluluk, sağlam sahne performansları ve klasikleşmiş parçalarıyla bu tek konserde rock müzik severlerle buluşacak. Radyo Eksen’in desteğiyle gerçekleşecek, uzun zamandır heyecanla beklenen Interpol konserinin sınırlı sayıdaki 40 TL’lik avantajlı biletleri 7 Nisan Perşembe günü Biletix üzerinden satışa çıkıyor!

New York’un öncü indie rock gruplarından, “Evil” ve “Slow Hands” gibi bir çok klasikleşmiş hite imza atmış Interpol, Garanti Bankas ana sponsorluğunda ve Pozitif organizasyonuyla ilk kez Türkiye’ye geliyor! Radyo Eksen’in desteğiyle düzenlenecek Interpol konseri, 1 Haziran Çarşamba akşamı Maçka Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşecek. Konserin sınırlı sayıdaki 40 TL’lik avantajlı biletleri 7 Nisan Perşembe günü Biletix üzerinden satışa çıkıyor!

2010 senesinde U2 360 turnesinde de yer alan Interpol, New York alternatif sahnesinin en önde gelen isimlerinden. Grubun solisti Paul Banks, sıra dışı bariton sesiyle müzik çevrelerince sık sık Ian Curtis ile kıyaslanıyor. Çağdaş rock müziğe yön veren en önemli gruplardan biri olarak kabul edilen Interpol, epik canlı performansları, sağlam hayran kitleleri ve vazgeçilmez rock hitleriyle Türkiye’de rock severlerin çok uzun süredir beklediği bir grup

1997 senesinde New York’ta kurulan Interpol; Paul Banks (vokal, gitar), Sam Fogarino (davul) ve Daniel Kessler (gitar, vokal) kadrosuyla şu anda yoluna devam ediyor.

New York alternatif müzik sahnesine şekil veren gruplardan biri olarak kabul edilen Interpol, aynı zamanda 2000’lerde ortaya çıkan ve büyük bir kitleyi peşinde sürükleyen post-punk diriliş hareketinin de öncü oluşumlarından biri. The Chameleons ve Joy Division gibi post-punk türünün ikonik gruplarıyla sık sık karşılaştırılan Interpol’ün 2002 tarihli çıkış albümü “Turn On the Bright Lights” alternatif müzik sahnesine hızlı bir giriş yaparak, NME tarafından anında markaja alındı. Albüm ayrıca Amerika’nın önde gelen alternatif müzik platformu Pitchfork Media tarafından o senenin en iyi albümü seçildi. Onları üne kavuşturan “NYC” parçasının da yer aldığı çıkış albümleri “Turn on the Bright Lights” albümünden sonra içinde “Evil” ve “Slow Hands” gibi sağlam hitleri barındıran “Antics” albümünü ise grup 2004’te yayınladı. Bunun üzerine yaklaşık 1.5 senelik uzun bir dünya turnesine çıkan grup, o sırada bağlı oldukları Matador Records’tan ayrılarak Capitol Records ile anlaştı. 2007 senesinde üçüncü albümleri “Our Love To Admire”’ı çıkaran grup, geçtiğimiz sene ise kendileriyle aynı ismi taşıyan dördüncü albümlerini yayınladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...