İrlandalı 2 kadını ormanda öldürdü

Evlenmelerine izin vermediği için İrlandalı genç kızın annesini ve onun arkadaşını boğazını keserek öldürdüğü ileri sürülen 17 yaşındaki R.Ç. polis tarafından yakalandı.

19.08.2011 - 14:59

Katil zanlısı R.Ç., bir süre önce Aydın'ın Kuşadası İlçesi'ndeki garson olarak çalıştığı restorana ailesiyle yemeğe gelen İrlandalı Shanon Graham (15) ile arkadaş oldu. R.Ç., Graham ile daha sonra da görüşerek arkadaşlığını ilerletti. R.Ç., İrlandalı kızla evlenmeye karar verdi. Ancak, anne Marion Elizabeth Graham (54), buna karşı çıktı. Bunun üzerine R.Ç., kız arkadaşının Perşembe sabah tek başına yat turuna gitmesini fırsat bilerek, annesi Marion Elizabeth Graham ve onunla birlikte tatile geldiği öğrenilen Cathy Dinsmore'u (50) taksiyle İzmir Otogarı yakınındaki babasının bakkal dükkanına getirdi. İddiaya göre buradan babasına ait otomobili alan R.Ç., iki İrlandalı kadını Buca Gökdere Köyü, Yeni Buca Mezarlığı Yolu'ndaki ağaçlık alana götürdü. R.Ç., burada iki kadını bıçaklayıp, boğazlarını keserek öldürdükten sonra, Kuşadası'na döndü. 

GENÇ KIZ KAYIP SANDI
Yat turundan dönen Shanon Graham, annesini bulamayınca, polise gidip, kayıp başvurusunda bulundu. Bunun üzerine soruşturma başlatan polis, kızın R.Ç. ile arkadaşlık yaptığını belirledi. R.Ç., gözaltına alındı. Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen R.Ç., buradaki ilk sorgusunda iki İrlandalı kadının kendilerini alışveriş için bir marketler zincirine götürmelerini istediğini ileri sürüp, "Yolda bir minibüs önümüzü kesti. Bizi kaçırdılar. Gözümü açtığımda evin önündeydim" dedi.

SONRA SUÇUNU İTİRAF ETTİ
Polis, R.Ç.'nin çelişkili ifadeleri üzerine soruşturmayı derinleştirdi. Bunun üzerine R.Ç., saat 02.30 sıralarında iki kadını, ‘ilerde kız arkadaşıyla rahatça evlenebilmek için öldürdüğünü’ itiraf etti.

R.Ç., cinayeti işlediği yeri polislere gösterdi. Polis, olay yerinde iki kadının 20 metre arayla cesetlerini buldu. Savcının incelemesinin ardından cesetler, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. R.Ç.'nin olayın ardından döndüğü Kuşadası'ndaki işyeri ve çevresinde yapılan aramada da çöpte kanlı giysileri bulundu.

Polis, R.Ç.'nin babası E.Ç. ile bir taksi şoförünü de ifadelerine başvurmak üzere gözaltına aldı. Gözaltına alınan üç zanlı, İzmir İl Jandarma Komutanlığı'na teslim edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...