İşadamlarından haraç alan çete çökertildi

Ankara, Antalya, Konya ve Kırşehir'de iş adamlarından tehditle para alan bir suç örgütü ortaya çıkarıldı. 19 kişinin gözaltına alındığı operasyonda 8 tabanca, çok miktarda mermi ve polis kimliği ele geçirildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 26.12.2008 - 17:38

İşadamlarından haraç alan çete çökertildi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube  Müdürlüğüne bağlı ekipler, suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturan bir grubu  tespit ederek projeli bir çalışma başlattı. ''Hamle'' adı verilen operasyon  kapsamında liderliğini Arif S'nin yaptığı Erol M, Mücahit K, Şahin G, Durak D,  Hasan D, Şakir A, Ali D, Beytullah A, Harun S, Yücel B, Serkan G, Oğuzhan S,  Şevki S, Halime Ü, Ali E, Erol E, Mustafa D ve Murat K adlı kişiler gözaltına  alındı.

Gözaltına alınan kişilerle birlikte 8 adet çeşitli marka ve çapta silah, 154  fişek, 49 boş kovan, 1 polis kimliği, 1 plaka, çok sayıda senet, çek, dekont ve  çek kayıt defteri ele geçirildi.

Gözaltına alınan kişilerin Ankara Siteler'de perdecilik yapan işadamı  İ.Ç'yi tehdit ederek 250 bin YTL'sini, cip ve Etimesgut'taki bir evini zorla  aldıkları belirlendi. Zanlıların Antalya Kemer'de işadamı olan A.Ç adlı kişiyi  kaçırarak hürriyetini tahdit ettikleri ve yaklaşık 300 bin YTL'sine el koydukları  bildirildi.

Suç örgütünün ayrıca Konya'da tekstilcilik yapan N.Ü. adlı iş adamını,  Kırşehir'de M.B. adlı iş adamını, Ankara'da E.Ç, V.B, U.G, M.T, U.Y, S.Ü. ve F.D.  adlı işadamlarını da tehdit ederek para ve mallarını almaya çalıştıkları ortaya  çıkarıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünde sorgulamaları tamamlanan zanlılar adliyeye  gönderildi.

Ankara Adalet Sarayı'na getirilen zanlılar, Adli Tıp Kurumu'nda sağlık  kontrolünden geçirildi.

Zanlılar, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tarafından sorgulanacak.

Sayfa Yükleniyor...