Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturan bir grubu tespit ederek projeli bir çalışma başlattı. ''Hamle'' adı verilen operasyon kapsamında liderliğini Arif S'nin yaptığı Erol M, Mücahit K, Şahin G, Durak D, Hasan D, Şakir A, Ali D, Beytullah A, Harun S, Yücel B, Serkan G, Oğuzhan S, Şevki S, Halime Ü, Ali E, Erol E, Mustafa D ve Murat K adlı kişiler gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kişilerle birlikte 8 adet çeşitli marka ve çapta silah, 154 fişek, 49 boş kovan, 1 polis kimliği, 1 plaka, çok sayıda senet, çek, dekont ve çek kayıt defteri ele geçirildi.

Gözaltına alınan kişilerin Ankara Siteler'de perdecilik yapan işadamı İ.Ç'yi tehdit ederek 250 bin YTL'sini, cip ve Etimesgut'taki bir evini zorla aldıkları belirlendi. Zanlıların Antalya Kemer'de işadamı olan A.Ç adlı kişiyi kaçırarak hürriyetini tahdit ettikleri ve yaklaşık 300 bin YTL'sine el koydukları bildirildi.

Suç örgütünün ayrıca Konya'da tekstilcilik yapan N.Ü. adlı iş adamını, Kırşehir'de M.B. adlı iş adamını, Ankara'da E.Ç, V.B, U.G, M.T, U.Y, S.Ü. ve F.D. adlı işadamlarını da tehdit ederek para ve mallarını almaya çalıştıkları ortaya çıkarıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünde sorgulamaları tamamlanan zanlılar adliyeye gönderildi.

Ankara Adalet Sarayı'na getirilen zanlılar, Adli Tıp Kurumu'nda sağlık kontrolünden geçirildi.

Zanlılar, Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tarafından sorgulanacak.