İstanbul Adalet Sarayı'nda intihar

İstanbul Adalet Sarayı'nda 35 yaşındaki İbrahim Özkan, binanın 7. katından atlayarak intihar etti. İntihar eden İbrahim Özkan'ın, yazar Seray Şahiner'in eşi olduğu öğrenildi

Haberler - Anadolu Ajansı - DHA 07.11.2019 - 15:23

İstanbul Adalet Sarayı'nda intihar

Son dakika haberi! İstanbul Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayında bir kişi yüksekten atlayarak intihar etti.

Olay, adliyenin C kapısı girişinde, öğlen saatlerinde meydana geldi. 35 yaşındaki İbrahim Özkan, adliyenin 7. katından aşağı atladı.

Olay yerinde öldüğü sanılan Özkan'ın üzerine gazete örtüldü, olayın şokuyla ağlayanlar oldu. 

Sağlık ekiplerinin müdahalesiyle kalbi yeniden çalıştırılan Özkan, hastaneye kaldırıldı. Özkan, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İZLENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, İbrahim Özkan'ın (35) adliyenin 7. katından eksi 3. katına düşmesinin ardından güvenlik kamerası görüntüleri incelendi. Kayıtlarda, Özkan'ın 7. kattan aşağıya atladığı görüldü.

Ağır yaralanan Özkan, buradaki ilk müdahalenin ardından kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Edirne'de şoförlük yapan İbrahim Özkan'ın, İstanbul 56. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün yapılan duruşmada, "alkollü araç kullanarak trafik güvenliğini tehlikeye atmak" suçundan 4 ay 5 gün hapis cezası aldığı, bu cezanın hükmünün açıklanmasının da 5 yıllık denetimli serbestlikle geri bırakıldığı öğrenildi.

Özkan'ın cenazesi, hayatını kaybettiği özel hastaneden alınarak, Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na getirildi.

Haberi alan Özkan'ın eşi yazar Seray Şahiner ve bazı yakınları Adli Tıp Kurumu'na geldi. Yetkililerden işlemlerle ilgili bilgi alan Şahiner ve yanındaki kişiler, daha sonra dışarı çıkarak bina önünde bir süre bekledi.

İbrahim Özkan'ın cenazesinin yarın Adli Tıp Kurumundan alınarak, Samsun'a götürüleceği öğrenildi.

Yakınları, yaşamını yitiren Özkan ile Şahiner'in üniversiteden arkadaş olduklarını ve geçen ağustos ayında evlendiklerini belirtti.

Sayfa Yükleniyor...