İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Koç Holding sponsorluğunda 12 Eylül–8 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında ''For Example'' adlı eseriyle Feriköy Rum Okulunda yer alacak olan Vlatka Horvat, yarın SineMardin Gösteri Salonu'nda sanatseverlerle buluşacak.

İlişkili Haberler


İstiklal Caddesi'nde geçen hafta sonu sergilediği performansın video kayıtlarından oluşan ''I Didn't Know I Loved You'' adlı eseriyle Antrepo No.3'te yer alacak olan bienal sanatçılarından Sharon Hayes ise 27 Ağustos Perşembe günü SineMardin Gösteri Salonu'nda düzenlenecek söyleşiye katılacak.

Mardin'de düzenlenecek bu etkinliklerin ABD Dışişleri Bakanlığı ve İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğunun desteği ile yapılacağı bildirildi.

WHW (What, How & for Whom) küratörlüğünde ''İnsan Neyle Yaşar?'' başlığıyla düzenlenecek olan 11. Uluslararası İstanbul Bienali'nin 12 Eylül Cumartesi günü sanatseverlerin ziyaretine açılacağı ve etkinliklerin Tophane'de İstanbul Denizcilik İşletmelerine ait alandaki 3 numaralı Antrepo, Tophane'deki Tütün Deposu ve Şişli'deki Feriköy Rum Okulunda gerçekleştirileceği belirtildi.

Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında bu sene 40 ülkeden dünya güncel sanat çevrelerinde tanınan ya da yeni keşfedilen 70 sanatçı ve sanatçı grubunun 120'den fazla projesinin sergileneceği belirtilen açıklamada, bienal bilet fiyatının 10 TL, ilköğretim ve lise öğrencileri, 65 yaş üstü izleyiciler, öğretmenler ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyelerinin de sergiyi 5 TL'lik indirimli biletle izleyebilecekleri kaydedildi.