Kiralık rezidansın banyosundan 358 kilo eroin çıktı

İstanbul Esenyurt’ta kiralık bir rezidansın banyosunda 3 milyon euro değerinde 358 kilo eroin ele geçirildi.

Haberler - İHA 27.04.2015 - 12:56

Kiralık rezidansın banyosundan 358 kilo eroin çıktı

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yüklü miktardaki uyuşturucunun yurtdışına kaçırılmak üzere bir evde saklandığı bilgisi üzerine soruşturma başlattı. Yapılan tespitlerin ardından harekete geçen ekipler, Esenyurt’ta bir rezidansta kiralanan daireye yönelik operasyon düzenledi. Evde yapılan aramalarda toplam 358 kilo eroin maddesi ele geçirildi.

UYUŞTURUCU EVİN BANYOSUNDA ELE GEÇİRİLDİ

Uyuşturucular rezidans dairesinin banyosunda ele geçirildi. Uyuşturucuların İran uyruklu uyuşturucu taciri K.A.’ya ait olduğu ve operasyonda son anda kaçmayı başardığı öğrenildi. K.A.’nın uyuşturucuları evin banyosunda 605 ile 42 ayrı paket halinde gizlediği gözlendi.

UYUŞTURUCULAR 3 MİLYON EURO DEĞERİNDE

Operasyonda ele geçirilen 358 kilo eroinin piyasa değerinin 3 milyon euro değerinde olduğu ifade edildi. Uyuşturucu taciri K.A.’nın rezidans dairesini 700 TL’ye kiraladığı ortaya çıktı. Ele geçirilen uyuşturucuların İran üzerinden yurda sokulduktan sonra çeşitli Avrupa ülkelerine sevk edilmek istendiği değerlendiriliyor. Narkotik polisi, olayla ilgili soruşturmayı sürdürürken kaçan şüphelinin yakalanması için başlatılan çalışmalar ise sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...