İstanbul'da DHKP-C ve YDG-H terör örgütlerine operasyon

İstanbul'un Kadıköy ilçeside seyir halindeki bir otomobile yapılan operasyonda DHKP-Cüyesi oldukları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Araçtaki aramada 5 pompalı tüfek, 2 tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

Anadolu Ajansı 18.01.2015 - 18:25

İstanbul'da DHKP-C ve YDG-H terör örgütlerine operasyon

Kadıköy'de seyir halindeki bir otomobile yapılan operasyonda terör örgütü DHKP-C üyesi oldukları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı, araçta yapılan aramada 5 pompalı tüfek, 2 tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, terör örgütü DHKP-C üyesi oldukları iddia edilen 2 kişi, Kadıköy'de bir otomobille seyir halindeyken Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonla yakalandı.

Şüpheliler gözaltına alınırken otomobilde yapılan aramada 5 pompalı tüfek, 2 tabanca ve çok sayıda mermi bulundu. 

BEYOĞLU'NDA BOMBALI EYLEM İDDİASI

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi oldukları iddia edilen 3 kişinin Beyoğlu'nda bombalı eylem hazırlığında oldukları istihbaratına ulaştı.

Şüphelilerin Kasımpaşa'da saklandığı evin etrafında önlem alan polisler, 3 kişiyi sokağa çıktığı sırada gözaltına aldı.

Şüphelilere yapılan üst aramasında 1 tabanca ve çok sayıda fitil ateşlemeli, boru tipi ve parça tesirli el yapımı bomba bulundu. Uzman ekipler, bombaları imha etti.

İki operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheli, sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Sayfa Yükleniyor...