İstanbul'da terör savcısına silahlı saldırı

Sultangazi'de Cumhuriyet Savcısı Evliya Çalışkan'ın içinde bulunduğu araca silahla ateş açıldı. Savcının aracına eskortluk eden polis aracına mermi isabet etti. Savcı, saldırıda yara almazken, polis bölgede geniş çaplı araştırma başlattı.

Haberler - NTV Haber - Anadolu Ajansı 07.12.2016 - 22:46 | Son Güncelleme : 07.12.2016 - 23:38

İstanbul'da terör savcısına silahlı saldırı

Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan'ın içinde bulunduğu otomobile, TEM Otoyolu Sultangazi Sapağı mevkisinde silahlı saldırıda bulunuldu. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce açılan ateş sonucu, araca 3 kurşun isabet etti. Savcı Çalışkan, olaydan yara almadan kurtuldu. 

Saldırının seyir halindeki bir araçtan veya yol kenarında bekleyen kişilerce yapılmış olabileceği ihtimali üzerine otoyolda ve yol kenarındaki ağaçlık alanda polis ekiplerince incelemelerde bulunuldu.

Olayın ardından kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

ÖNEMLİ SORUŞTURMALARA BAKIYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Evliya Çalışkan, çok sayıda önemli soruşturmada ve davada görev aldı.

Savcı Çalışkan tarafından, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili 29 polis hakkında hazırlanan 59 sayfalık iddianame, İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. 

Hrant Dink cinayeti ve FETÖ'ye ilişkin birçok soruşturmada da görev alan Çalışkan, eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın da yargılandığı MİT TIR'ları davasına bakan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde duruşma savcılığı da yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...