İYİ Parti'de kritik toplantı (Meral Akşener aday olacak mı?)

Kurultay tartışmasının yaşandığı İYİ Parti'de önemli bir toplantı var. Genel Başkan Meral Akşener'in katılımı ile başkanlık divanı toplantısı gerçekleştiriliyor.

Haberler - NTV Haber 30.07.2018 - 11:39 | Son Güncelleme : 30.07.2018 - 16:36

İYİ Parti'de kritik toplantı (Meral Akşener aday olacak mı?)

İYİ Parti Başkanlık Divanı, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında toplandı.

İYİ Parti Başkanlık Divanı Toplantısı'nda Akşener'in adaylığı konusunda nihai kararın çıkması bekleniyor.

Olağanüstü kurultay kararı aldıktan sonra 2 kez aday olmayacağını açıklayan Akşener,  İstanbul'da evinin önünde toplanan kalabalığa, bugün yapılacak toplantıya katılacağını açıklamıştı. Bu açıklama, Akşener'in kararından döneceği şeklinde yorumlanıyor.

AKŞENER: KURULTAYDA TARTIŞIP SONUCA ULAŞACAĞIZ

Akşener, Başkanlık Divanı Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Uzunca bir zaman seçim sonuçlarını arkadaşlarıyla konuştuğunu, Afyonkarahisar'da yapılan çalıştayda herkesi bizzat dinlediğini belirten Akşener, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Sonuç itibarıyla 'de, demokrasinin rafa kalktığına inandığımız için, demokrasiyi en azından biz işletir halde olmamız için, buna örnek olabilmemiz için, öbür yönden yani hayal kırıklığı açısından bakıldığında bir başarısızlık tanımı söz konusu ise elbette o sorumluluk genel başkan olarak şahsıma aittir, o nedenle, 12 Ağustos'ta olağanüstü kurultay kararını tüzüğümüzün şahsıma verdiği yetkiyle aldım."

Akşener, bütün siyasi partilerin en üst organının "kurultay" olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Orada yeniden konuşulacak, tartışılacak nerede eksik yaptık, nerede fazla yaptık, nerede şartları zorlamalıydık, nerede zorlayamadık, hangilerini bozamadık, hangi problemleri çözemedik ya da çözülmez miydi, bunları tartışıp bir sonuca ulaşacağız. Ondan sonra İYİ Parti, yerel seçimlerde ciddi bir sonuç alabilmek için her türlü çabayı milletimizin desteğiyle gösterecek. Bugün Başkanlık Divanımızı toplamak üzere partideyim. Kurultayımıza hazırlık çalışmalarımızı hızla bitirip 12 Ağustos'tan sonra da yerel seçim için hazırlanıp adaylarımızı hızlı bir şekilde ortaya çıkarıp çalışmalarını sağlamak üzere toplantı yapacağız. İnşallah, her şey Türkiye için hayırlara vesile olur."

İYİ Parti'nin seçimli olağanüstü kurultayı 12 Ağustos'ta yapılacak.

Sayfa Yükleniyor...