Juno ve Kadersel Eş

Astrolojik haritada evlilik diye bir kavram yoktur. 1 yıldan fazla bir arada olduğumuz, bir Solar döngüyü birlikte geçirdiğimiz kişilikler hayatımızda baskın enerjiler olarak seçimlerimize dahil olmuş kabul edilirler.

09.04.2009 - 02:53

Juno ve Kadersel Eş

Juno (Hera) ‘ nun, Venüs ile özellikleri benzer nitelikler gösterir. Ancak Venüs başlangıçtaki çekicilik ve aşık olmayı temsil ederken, Juno izlenip izlenmemesi gereken bağlılık hakkında bilgi verir. Juno evlilik ve ortaklıkla bağlantılıdır.

Doğum haritasındaki Juno, haritamızda hayatımıza ortaklık edecek duygusal partner hakkında bilgi vermektedir. Bunu daha alışıldık anlamı ile evlenilecek olan kişi olarak yorumlamak daha doğru olur. Ancak unutulmamalıdır ki, Astrolojik haritada evlilik diye bir kavram yoktur. 1 yıldan fazla bir arada olduğumuz, bir Solar döngüyü birlikte geçirdiğimiz kişilikler hayatımızda baskın enerjiler olarak seçimlerimize dahil olmuş kabul edilirler. Daha kolay anlaşmak adına biz buna Evlilik diyelim. Zaman zaman bazı kişilerde ise Juno evlilikten sonra yaşamımızın nasıl şekilleneceği konusunda da bize sağaltıcı bilgiler verebilir,

Juno horoskopumuzda, eğer varsa kaderimizde ileride yaşamımızı sürdüreceğimiz eşimizin/veya eşlerimizin / karakteristik özelliklerini de açıklayabilir. Örneğin eşinizin ana karakteristik özellikleri, evlilik sırasında size davranışları veya evliliğin nasıl bir süreç içinde devam edeceği Juno’ nun diğer gezegenler ile bağlantıları araştırılarak bulunabilir .

Sevgili okuyucular aslında Juno’ nun etkisini, her incelediğiniz horoskopta aynı şekilde göremeyebilirsiniz. Juno 5. evde 7. evde ve 9 .evde etkisini gösterirken 1. ev ve 3. evde etkisi bazen hiç de belirgin olmayabilir . Juno aslında horoskopumuzda Venüs’ ün etkileri ile birlikte incelendiğinde tam anlamıyla anlaşılabilir. Venüs ilişkilerimizin tiplerini ve sevgiye bakış açımızı gösterdiği için Juno ve Venüs her ikisi birlikte incelenerek önemli sonuçlar alınabilir.

Venüs Retrograde konumda iken doğan veya Venüs açıları iyi olmayan bir kişilikte ileride evlilikte olabilecek muhtemel etkileri Juno ile incelediğinizde belki de Venus’ un konumu sebebi ile muhtemel ilişkilerinde kötü yargılara varacağınız bir kişiliğin, aslında ruh eşi ile tanışıp yaşayabileceği önemli bir ilişki fırsatını da öngörmemiş olabilirsiniz. Bu pek çok modern Batı Astrologu’nun farkına varmadan yaptığı bir hatadır.

Juno horoskopumuzdaki partner seçimlerimizi göstermesinin yanında , kadın horoskoplarında kadersel olarak eşin kişiliği hakkında bize fazlasıyla bilgi verir. Erkek horoskoplarında ise bayan iş ortağı veya birlikte çalışılan bayanları temsil eder. Mars ile olumlu açıları var ise , kişi ne kadar zorlanırsa zorlansın, kaderinde duygusal mutluluğa ulaşacaktır gibi anlamları Juno’ya rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

Juno ile Jüpiter’in horoskoptaki ilişkileri incelenmelidir. Uzun zaman önce kaybedilen veya unutulan aşkın bir gün gelip yine sizi bulması veya bir türlü kopulamayan ilişkiler bunun yanında da ruh eşi çözümlemelerinde çok fazlasıyla bilgi verir. Juno, kadersel eşi göstermesi açısından önemlidir. Günlük hayatımızdaki gelgeç ilişkileri değil de hayatımızda bizi mutlu edecek kişiliğin gelişini, geliş zamanını veya niteliğini gösterir. Aslında Batı Astrolojisi tarafından hiçbir zaman anlaşılamamış olan Juno, Mars ve Jüpiter ile ilişkilendirilmeli, kadın horoskoplarında ilişki analizlerinde eşin Marsıyla aldığı açıları anlaşılmaya çalışılmalıdır.

Synastry dediğimiz eş uyum analizlerinde, karmik kader eşini göstermesi Juno’ ya etki eden gezegen transitlerinin, karmik karşılaşmaları geçmiş yaşamdan getirdiğimiz sebebini bilmediğimiz çekimlere sahip eş veya sevgileri göstermesi açısından çok önemlidir. Juno zaman zaman , Jüpiter ve Yay burcu, zaman zaman Mars ve Koç burcuyla birlikte anılırken, unutulmaması gereken şey Terazi burcu ve Venüs ile birlikte anlamlandırılmaması gerekliliğidir. Juno Venüs’ ü ve Terazi burcunu veya 7. evi temsil etmez. Ay ile ilgisi incelenmeli, Ayın evresiyle birlikte yorumlanmalıdır. Horoskoptaki en baskın dişi unsurlardan biri olan Juno, bilhassa erkek horoskoplarında çok daha dikkatli incelenmelidir.

http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...