Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yarın kabine toplantısına başkanlık edecek. Toplantının ana gündem maddesi, salgın ve yeni önlemler olacak. Kapalı mekanlara aşı olmayanların girişlerinin engellenmesi gibi önlemlerin masaya yatırılması bekleniyor. Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yüz yüze eğitime ilişkin bir sunum yapacak.

Haberler - ntv.com.tr 15.08.2021 - 17:57 | Son Güncelleme : 15.08.2021 - 17:58

Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Cumhurbaşkanlığı kabinesi yarın bir kez daha salgın gündemiyle toplanıyor. 

Toplantıda son dönemde artan yeni vaka ve can kaybı sayıları ele alınacak,
aşılama süreci değerlendirilecek.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir sunum yapacak.

Vaka sayılarının kontrol altında tutulması için özellikle kapalı ve kalabalık mekanlara aşı olmayanların ya da HES kodunu göstermeyenlerin girişlerinin engellenmesi gibi önlemlerin masaya yatırılması bekleniyor.

YÜZ YÜZE EĞİTİM 

Toplantıda, yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de bir sunum yapacak.

Özer, 6 Eylül'de yüzyüze eğitim için kapılarını açacak okullarda alınacak önlemler hakkında bilgi verecek.

Bu çerçevede öğretmenler ve okullarda görev yapan diğer personelle öğrenci velilerinin aşılarının tamamlanması ya da düzenli PCR testi sonucu ibraz etmelerine dönük uygulamanın başlatılması ele alınacak.

''İKNA OLURSAK, HAYIRLI OLSUN DERİZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan okullarda yüz yüze eğitime geçişle ilgili ayrıntıların bu tarihte gerçekleştirilecek kabine toplantısında değerlendirileceğini de duyurdu ve şu sözleri söyledi:

"Kabine toplantısında yeni Milli Eğitim Bakanımız bize sunumunu yapacak, bu da o konular arasında yer alıyor. Temennimiz yüz yüze eğitime geçebilmek. Bu konuyla ilgili Mahmut Bey hazırlıklarını bu istikamette yapmışsa ve gerçekten okullarımızı açalım diyorsa biz de Kabine olarak bu işe ikna olursak hayırlı olsun deriz."

Toplantıda Güney illerine etkisi altına alan orman yangınları ve Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketleri de kapsamlı şekilde değerlendirilecek.

Kastamonu Sinop ve Bartın'daki selin ardından hem bölgeye dönük yardımlar hem de ağır hasar gören bölgelerin yeniden imarına dönük atılacak adımlar, toplantının gündem başlıkları arasında olacak.

Afganistan'daki son gelişmeler başta olmak üzere, dış politika da kabinenin gündeminde olacak.

NTV DRONE KAMERASINDAN SEL BÖLGESİ

Sayfa Yükleniyor...