LG WCP-700 Kablosuz Şarj Tablası, henüz yeni yeni oluşmakta olan kablosuz şarj piyasasına giriş yaptı. Piyasada Duracell, Energizer, Powermat gibi markalara rakip olacak olan WCP-700'ün bu ay içinde belli başlı ülkelerde piyasaya sunulacağı bildirildi.

Pil kapaklarına entegre edilen indüktörler sayesinde kablosuz bir güç kaynağının kullanılmasına olanak tanıyan sistem, cep telefonlarının kullanım özgürlüğünü kısıtlayan kablo bağlantılarına olan gereksinimi ortadan kaldırıyor.

LG’nin Kablosuz Şarj Tablası, hem kablosuz şarj konusunda, hem de ergonomi açısından sektöre öncülük etme iddiasında. Telefonun tablaya doğru bir biçimde yerleştiğini gösteren sesli ve dokunsal geribildirim özelliğinin yanı sıra, şarj durumunu gösteren çok renkli LED ışıklarıyla kolay bir kullanım sağlıyor.

Kablosuz cihazlarınızı zahmetsizce şarj etmenize olanak tanıyan LG Kablosuz Şarj Tablası, kompakt ve zarif tasarımıyla da mobil yaşam tarzına kolayca uyum sağlıyor. Cihazın Türkiye'de ne zaman ve hangi fiyatla satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Başlıca Özellikleri:

- Görsel, sesli ve dokunsal bildirim özelliği, kullanıcının telefonu tablaya düzgün yerleştirdiğini görerek, duyarak ve dokunarak anlamasına olanak tanıyor.

* Güç - Mavi LED = Tablanın elektriğe bağlı olduğunu gösteriyor.
* Pil - Turuncu LED = Tabla şarj işlemi için hazır.
* Pil – Yanıp sönen yeşil LED = Telefon düzgün bir biçimde şarj oluyor.
* Pil – Sürekli yanan yeşil LED = Telefon tamamen şarj oldu.

- Cihazın çok az yer kaplayarak kolayca kaldırılıp saklanmasına olanak tanıyan ince ve pürüzsüz tasarım
- Çalışma Menzili – Yerleştirme kılavuzunun merkezinden 7 mm.
- Boyutlar (inç)– 6.29x3.54x0.39