‘Kafasıyla kapıyı kırdı’ dedi, hapis cezası verdi

Hâkim, polislere sinirlenip kapıya kafa atarak hasar verdiği iddia edilen sanığa hapis cezası verdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 23.02.2012 - 13:16

‘Kafasıyla kapıyı kırdı’ dedi, hapis cezası verdi

Trabzon'un Araklı ilçesi emniyet müdürlüğünde bir kişiyle tartışan, daha sonra araya giren polislerle yaşanan arbedede sinirlenip kapıya kafasıyla vurarak hasara yol açtığı ileri sürülen belediye temizlik işçisi ''kamu malına zarar verme'' suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Araklı Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Burak Özgül katıldı.

Son savunması alınan Özgül, 19 Şubat 2011'de otomobille seyir halindeyken yanındaki arkadaşı C.S'nin taşkınlık yapması üzerine polisin telefonla C.S'yi aradığını ve birlikte Araklı Emniyet Müdürlüğüne gittiklerini söyledi.

İŞKENCEDEN KURTULMAK İÇİN Mİ?
Emniyet müdürlüğünde koridorda beklerken kendisini tehdit eden kişiyle tartıştığı için polislerce sürüklenerek ara koridora götürüldüğünü ve elleri arkadan kelepçelenerek dövüldüğünü iddia eden Özgül, daha fazla dayak yememek için duvara kafa atacakken yanlışlıkla kafasını kapıya vurduğunu belirtti.

Özgül, iri yapılı bir polisin yumruk atarak kapıyı kırdığını öne sürerek, hakkındaki suçlamaları reddetti.

POLİSLERİN İDDİASI
İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli komiser yardımcısı Ahmet Kavgacı ise olay günü alkollü olan Özgül'den şikâyetçi olduklarını, kurumlarının zararının giderilmediğini belirterek, başka suçtan gözaltına aldıkları Özgül'ü tuvalete götürdükleri sırada kafa atarak kapıya zarar verdiğini iddia etti.

Tanık olarak dinlenilen polis memuru Mahmut Tüzer de olay günü emniyette bulunduğunu ama olaya şahit olmadığını ifade ederek, ''Arkadaşlarımdan öğrendiğim kadarıyla sanık önce duvara, daha sonra kapıya kafa attı ve kapı zarar gördü'' dedi.

'KAPIYI KIRMADIM'
Hâkimin pişman olup olmadığını sorduğu Özgül, ''Kapıyı kırmadım. Yapmadığım suçtan dolayı neden pişman olayım. Beraatımı istiyorum'' diye konuştu.

Sanığa ''kamu malına zarar verme'' suçundan önce 1 yıl hapis cezası veren mahkeme, sanığın duruşmalardaki iyi halini göz önünde bulundurarak cezayı 10 ay hapse indirdi.

Sayfa Yükleniyor...