Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü’nden HDP saldırılarına kınama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Adana ve Mersin’deki HDP binalarına yapılan saldırıları kınadı. Kalın, “Bütün siyasi partilere yapılmıştır” dedi.

Anadolu Ajansı 18.05.2015 - 13:31

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü’nden HDP saldırılarına kınama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

İbrahim Kalın’ın açıklamaları özetle şöyle;

Adana HDP İl Başkanlığı ve Mersin'de ilçe başkanlığına yapılan saldırıları en şiddetli şekilde kınıyoruz. Türkiye'de herhangi bir siyasi partiye yapılan saldırı, bütün siyasi partilere yapılmıştır.

Henüz daha mahiyetini bile bilmeden, detaylarına hakim olmadığınız, aydınlatılmamış bir olayla ilgili kalkıp Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Hükümete yönelik ithamlar kabul edilebilir değildir. Bu arkadaşlarımız, bunun üzerinden siyaset yapmak yerine, bir kere öncelikle olayın aydınlatılması için delillerin gelmesini beklesinler. Ondan sonra aklıselimle değerlendirdikten sonra bir açıklama yapacaklarsa, o zaman yapsınlar.

(Mursi hakkındaki idam kararı) Suudi Arabistan başta olmak üzere, Katar ve diğer körfez ülkeleriyle istişaremiz devam ediyor. Uluslararası girişim anlamında da şu anda mevcut mekanizmaları gözden geçiriyoruz. BM İnsan Hakları Komisyonu başta olmak üzere konuyla ilgili mekanizmaları harekete geçirmek için gerekli girişimleri yakın bir zamanda başlatmayı planlıyoruz.

Sayfa Yükleniyor...