Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın verdiği parayı geri çeviren kanser hastası Dilek Özçelik, aylardır devam eden tedavi süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kemoterapi tedavisinin çoğunun tamamlandığını belirten Özçelik, şunları kaydetti:

''Tedavimde olumlu sonuçlar alıyorum. Doktorlarımın tedavinin iyiye gittiği yönündeki sevindirici haberleri moralimi daha da yüksek tutmama sebep oluyor. Ailemin ve arkadaşlarımın destekleri de hep benimle. Bu hastalığı yeneceğim inşallah.

Akciğerdeki kanser hücrelerine 8 kür uygulanması kararı alınmıştı. Bu kürlerden yarısı tamamlandı. 14 günde bir Edirne'ye giderek tedavime devam ediyorum. İlaçlarımın temini konusunda bir aksilik olmadı ancak ilaç temini konusunda benden yardım isteyenler var. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum.''

Tedavi sürecinde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümündeki derslerine katılamadığını belirten Özçelik, sınavlara girip üçüncü sınıfa geçtiğini kaydetti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın nisan ayında Edirne Belediyesi ziyareti sonrasında tedavisi için gerekli ilaçlar konusunda yardım isteyen Trakya Üniversitesi öğrencisi Dilek Özçelik, bakanın kendisine verdiği parayı “ben dilenci değilim” diye reddetmişti.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki tetkiklerinin ardından taburcu edilen Özçelik, Tekirdağ'ın Saray ilçesindeki evlerinde tedavisini sürdürmek için hastaneden ayrılmıştı.