Karamollaoğlu: Keşke Binali Yıldırım istifayı daha önce açıklasaydı

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Binali Yıldırım'ın Meclis Başkanlığıyla ilgili kararına ilişkin, "Binali Bey'e yakışır bir tavır oldu. Bunu baştan söylemiş olsaydı daha da güzel olurdu. İnsanlar boşuna spekülasyonlara girmezdi" dedi.

Anadolu Ajansı 30.01.2019 - 16:25

Karamollaoğlu: Keşke Binali Yıldırım istifayı daha önce açıklasaydı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yerel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, seçim hazırlıkları kapsamında hafta sonu aday tanıtımı programı yapıldığını vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Konseptimiz belliydi, 'Dürüst Belediyecilik, Dürüst Başkan' şiarıyla yola çıktık. Buna da insanlarımız artık ihtiyaç duymaya başladı. Bu, eskiden pek gündeme getirilmezdi. Çünkü dürüstlük tabii olarak başkanlar ve belediyelerde olması icap eden bir özellik olarak ifade edilirdi. Ancak şimdi orada tereddütler doğunca, herkes bizim 'Dürüst Başkan, Dürüst Belediyecilik' anlayışımıza ihtiyaç var dediler. Bu konsepti aday tanıtım toplantısında enine boyuna dile getirdik."

TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın aday müracaatı yapıldığı andan itibaren Meclis Başkanlığını bırakacağı kararını da değerlendiren Karamollaoğlu, "Binali Bey'e yakışır bir tavır oldu. Bunu baştan söylemiş olsaydı daha da güzel olurdu. İnsanlar boşuna spekülasyonlara girmezdi. Kendisinin bu kararını açıklamış olması sevindirici. Böyle bir karar aldığı için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

VİDEO: SAADET PARTİSİ ADAYLARINI BÖYLE TANITTI (CEPSİZ CEKET GİYDİLER)

Sayfa Yükleniyor...