Kargo merkezinde 'şüpheli toz' alarmı

İstanbul Tuzla'daki PTT'nin Anadolu Yakası Tuzla Kargo İşleme Merkezi'ndeki paketten çıkan toz, paniğe neden oldu. Valilik, alarma neden olan tozun insan ve çevre sağlığına zararı olmadığının tespit edildiğini ve olaydan sağlık durumu etkilenen herhangi bir personel bulunmadığını bildirdi.

Anadolu Ajansı - DHA 17.09.2019 - 09:18 | Son Güncelleme : 17.09.2019 - 17:57

Kargo merkezinde 'şüpheli toz' alarmı

İstanbul'un Tuzla ilçesi Orta Mahalle Öztaş Sokağı'nda bulunan kargo dağıtım merkezine Tekirdağ'dan Anadolu Adalet Sarayı'na gönderildiği öğrenilen bir çuvalın içerisinde çıkan şüpheli toz yere saçıldı.

Çalışanlarca olay yerine polis ve sağlık ekipleri çağrılırken, güvenlik güçlerince dağıtım merkezi boşaltılarak önlem alındı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, PTT Başmüdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, sabah 04.00 sıralarında Anadolu Yakası Tuzla Kargo İşleme Merkezi'ne ulaşan kargonun ayrılması çalışmaları sırasında, açılan torbalar içerisindeki bir pakette henüz mahiyeti tespit edilemeyen toz niteliğinde bir maddeye rastlanıldığı belirtildi.

Konunun İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bildirilmesiyle olay yerinde gerekli önlemler alınırken, sevk edilen AFAD ve UMKE ekiplerince tespit çalışmalarına hemen başlanıldığı dile getirilen açıklamada, 112 ACİL Komuta Merkezi'nden alınan bilgilere göre de, olaydan sağlık durumu etkilenen herhangi bir personel bulunmadığı kaydedildi.

İlk gelen bilgiler ise tozla temas ettiği belirtilen 2 kişinin hastaneye kaldırıldığı yönündeydi.

''TOZ MADDENİN İNSAN VE ÇEVRE SAĞLIĞINA ZARARI OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ''

Valilikten ilerleyen saatlerde yapılan bir başka açıklamada ise, toz maddenin insan ve çevre sağlığına zararı olmadığının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bugün sabah saatlerinde PTT Başmüdürlüğü Anadolu Yakası Kargo İşleme Merkezi'nde açılan bir çuval içerisinde toz niteliğinde şüpheli bir maddeye rastlanmış, Emniyet Müdürlüğü, AFAD ve UMKE ekipleri olay yerinde gereken tedbirleri alarak inceleme ve araştırmalarda bulunmuşlardı. Yapılan ilk incelemede rastlanan toz maddenin insan ve çevre sağlığı yönünden herhangi bir tehlike oluşturmadığı tespit edilmiş, detaylı inceleme yapılması amacıyla Hıfzıssıhha Laboratuvarı'na gönderilmiştir. PTT Kargo İşleme Merkezi'nde verilen hizmetler normal seyrinde sürdürülmektedir."

Sayfa Yükleniyor...