'Kayakçı Dede' trafik kazasında öldü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, başbakanlığı döneminde kayak takımı hediye ettiği 78 yaşındaki Hasan Mutlu trafik kazasında hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 30.12.2014 - 00:25

'Kayakçı Dede' trafik kazasında öldü

Kayseri'de, ilerlemiş yaşına rağmen Erciyes'te kayak yapan ve halk arasında "Kayakçı Dede" olarak bilinen Hasan Mutlu (78), trafik kazasında hayatını kaybetti.

Kocasinan ilçesi Sivas Bulvarı Anadolu Harikalar Diyarı mevkisinde yolun karşısına geçmeye çalışan Mutlu'ya otomobil çarptı.

Mutlu, müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Mutlu'nun cenazesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Sürücü gözaltına alındı.

ERDOĞAN KAYAK TAKIMI HEDİYE ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başbakanlığı döneminde, renkli kişiliğiyle kentte 7'den 70'e herkesin sevgisini kazanan Hasan Mutlu'ya Erciyes Kayak Merkezi'nde katıldığı bir törende kayak takımı hediye etmişti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu da Kayseri ziyaretinde eşi Sare Davutoğlu ile Hasan Mutlu ile tanışmış ve hatıra fotoğrafı çektirmişti.

Kışın vaktinin büyük bölümünü Erciyes'te kayarak geçiren Mutlu, zaman zaman da Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı'nda yer alan buz pateni pistinde kayıyordu.

Adrenaline tutkunluğuyla bilinen Mutlu, birçok gencin cesaret bile edemediği oyun aletlerine binerek eğleniyordu.

Mutlu, Hacılar Arama Kurtarma Havacılık Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından her yıl geleneksel olarak organize edilen ve bu yıl 20'incisi düzenlenen Erciyes Zirve Tırmanışı etkinliğine de katılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...