'Kaygı duyuyoruz'

Halkların Demokratik Partisi'nden (HDP) Hakkari Yüksekova'da 3 askerin şehit edilmesine ilişkin açıklama yapıldı.

26.10.2014 - 09:42

'Kaygı duyuyoruz'

HDP'den yapılan açıklamada, Kars'ta 3 PKK'lının öldürülmesinin ardından Hakkari'de 3 askerin şehit edilmesinden kaygı duyulduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Türkiye'nin tekrar bir çatışma ortamına doğru sürüklendiği ve yaşanan olayların ardından çözüm sürecinde acil adımların atılması gerektiği vurgulandı.

HÜKÜMETE YANIT
Bu arada HDP Merkez Yürütme Kurulu'ndan yapılan açıklamada, "Hükümeti bir kez daha HDP'ye yönelik sürdürdüğü siyasi linç kampanyasından vazgeçmeye çağırıyoruz" denildi.

Açıklamada, "hükümetin dört bir koldan, medyasıyla, emrindeki devlet gücüyle HDP'ye saldırdığı" ileri sürülerek, "AKP, özellikle yaklaşan genel seçimlere doğru, ırkçılık ve milliyetçiliği daha da tırmandırarak oy kaybını engellemeye çalışıyor" iddiasında bulunuldu.

"Başbakan'dan, hükümet sözcüsüne ve bakanlara varıncaya kadar, aslı astarı olmayan suçlamalar ve komplo teorileriyle kamuoyunu ve halkı yanıltmaya çalışıyorlar" ifadesine yer verilen açıklamada, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın HDP'ye yönelik sözleri eleştirildi.

Açıklamada, "Hükümeti bir kez daha HDP'ye yönelik sürdürdüğü siyasi linç kampanyasından vazgeçmeye çağırıyor ve uyarıyoruz. Bu dil ne demokrasiye ne de çözüme ve barışa hizmet eder. HDP'ye her gün vurarak, hakaret ederek, Eş Genel Başkanımızı hedef göstererek hiçbir yere varamazsınız. Ne Kobane düşer ne de HDP" görüşü savunuldu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...