NTV

Kayınvalidesine hediye alarak davalık olmaktan kurtuldu

Anadolu Ajansı

Türkiye

Trabzon'da, kayınvalidesine tehdit ve hakarette bulunan damat, özür dileyip ona hediye alarak davalık olmaktan kurtuldu.

Trabzon'da kayınvalidesini telefonla arayarak tehdit ve hakarette bulunan damat ile kayınvalidesi, Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunca taraflar arasında yürütülen müzakere sonucu damadın özür dilemesi ve kayınvalidesine hediye almasıyla uzlaştırıldı.

Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, 2016 yılının şubat ayında Arsin ilçesinde kayınvalidesi H.A'yı telefonla arayarak tehdit ve hakarette bulunduğu iddia edilen damat V.Y'nin kayınvalidesine hediye alarak uzlaştırıldığı ve davalık olmaktan kurtulduğu belirtildi.

H.A'nın, damadı hakkında şikayetçi olması üzerine Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığı belirtilen açıklamada, geçen günlerde Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunca tarafları uzlaştırmak üzere hukuk bilgisine sahip bir uzlaştırmacı görevlendirildiği aktarıldı.

Uzlaştırmacının taraflar arasında yaptığı müzakere sonucu uzlaşmayı kabul eden H.A'nın, damadının kendisinden özür dilemesi ve hediye alması sonucu uzlaşarak damadını mahkemelik olmaktan kurtardığı kaydedildi.

ETİKETLER