Safranbolu ilçesine bağlı İnceçay köyünde dün, babaannesine gitmek için evden çıkan, ancak daha sonra kaybolan 3 yaşındaki Nuri Can Özenir, 22 saat sonra, Karabük Bartın Karayolu Ahmet Usta Geçidi'nde dinlenmek için mola veren vatandaşlar tarafından yol kenarında bulundu.

Jandarmaya teslim edilen çocuk, daha sonra Safranbolu Devlet Hastanesi'nde kaldırılarak, tedavi altına alındı. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Oğlunun bulunmasından çok mutlu olduğunu belirten baba Mehmet Özenir, kendisini adeta yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyledi.

Babaanne Fatma Özenir de torununun ayaklarında yürümekten dolayı yaraların oluştuğunu ifade ederek, ''Çok mutluyum. Dünyam değişti. Mutluluktan hiç bir şey anlatamam. Allah herkesten razı olsun'' dedi.

AİLELERE UYARI
Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gazanfer Erbay, aileleri uyararak, ''Küçük olmasına rağmen bu kadar zaman içinde dağ yolundan geçerek Ahmet Usta Geçidi'ne kadar gelmiş. Görüldüğü gibi 3 yaşındaki bir çocuk da uzun mesafeler yürüyebilmekte. Ailelerin bu nedenle dikkatli olmaları gerekiyor” dedi.

Safranbolu ilçesine bağlı İnceçay köyünde, babaannesine gitmek için evden ayrılan 3 yaşındaki oğulları Nuri Can'dan uzun süre haber alamayan Mehmet ve Tuğba Özenir çifti, durumu jandarmaya haber vermişti.

Jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, köylülerle birlikte çocuğu aramaya başlamıştı.