Kayıp kız vahşet kurbanı olmuş

Erzurum’da 5 günden beri kayıp olan 12 yaşındaki N.A.'nın bıçaklanarak öldürüldükten sonra ormanlık alanda toprağa gömülmüş cesedi bulundu. Tecavüze de uğramış olan küçük kızın ölümüyle ilgili 4 çocuk gözaltına alındı.

02.09.2010 - 16:26

Erzurum’un Tortum İlçesi'nde 5 günden beri kayıp olan 12 yaşındaki N.A’yı bulmak için Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği, Jandarma ve köylülerden olaşan 100 kişilik ekip seferber oldu.

Köpeklerin de katıldığı aramalarda 5 gün boyunca ilköğretim okulu 6’ncı sınıf öğrencisi N.A.'ya ulaşılmaması, ‘Kızı ayı kaçırdı’ iddialarının yayılmasına neden oldu.

Aramalara devam eden Jandarma, dün Şenyurt yaylasındaki ormanlık alanda ihbar üzerine arama yaptı.

Dün akşam saat 18.00 sıralarında N.A.'nın cesedi toprağa gömülü olarak bulundu.

Birkaç yerinden bıçaklanmış olduğu belirlenen küçük kızın Trabzon Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsisinde tecavüze de uğradığı anlaşıldı.

Şüpheli çocuklardan birinin velisinin ihbarı üzerine ortaya çıkan korkunç olayda, N.A.'nın tecavüze uğradığı da belirlendi. Birkaç yerinden bıçaklanarak öldürülen küçük kızın cesedi otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Gelen ihbarlar üzerine yoğunlaşan jandarma, olayla ilgileri olduğu iddiasıyla aynı mahalleden 4 çocuğu gözaltına aldı. Gözaltına alınanlardan S.K.'nın ifadesinde, A.D. ile birlikte N.A.'yı yaylaya götürdüklerini itiraf ettiği belirtildi. Soruşturma çok yönlü olarak sürdürülüyor.

Bu arada cesedin bulunmasına yardımcı olan ihbarın gözaltına alınan çocuklardan birini velisi tarafından yapıldığı öğrenildi.

Gözyaşı döken 3’ü kız 7 çocuk annesi 38 yaşındaki Tülay A. “Kimse ile düşmanlığımız yok. Dün kızımı hunharca öldürdüklerini öğrendik. Tanıdığımız çocuklar. Allah böyle acıyı kimseye göstermesin. Kızımı ayının kaçırdığı söyleniyordu. Keşke ayı kaçırmış olsaydı” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...