KCK’lılar ‘Roj United’ takımı kurmuş

Mersin’de düzenlenen KCK operasyonunda zanlıların İngiltere Premier League'de mücadele eden Manchester United'tan esinlenerek ''Roj United Spor'' adıyla takım oluşturduğu belirlendi.

KCK’lılar ‘Roj United’ takımı kurmuş

Tarsus ilçesinde 13 Nisan’da PKK’nın şehir yapılanması olduğu öne sürülen KCK’ya yönelik operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda araç kundaklama, vatandaşlara ait ev ve iş yerlerine el yapımı patlayıcı madde atma, polis merkezine yönelik molotofkokteylli saldırı eylemleri gerçekleştirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 8 kişiden 2'si tutuklanmış, 6 kişi de serbest bırakılmıştı.

Bu arada polisin yürüttüğü soruşturmada, şüphelilerin örgüt propagandasını yapmak amacıyla spor komitesi oluşturduğu belirlendi.

Zanlıların yürüttükleri faaliyetler çerçevesinde KCK bünyesinde oluşturulan ''Sosyal Alan Yapılanması'' altında 'Mezopotamya Kulüpler Birliği Ligi'' ismiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na alternatif bir yapılanma oluşturdukları ve kurulan 8 futbol takımı ile müsabakalar düzenledikleri tespit edildi.

Oluşturulan ligde Botanspor, Amedspor, Hakkari Gücü, Girne Gençlik, Zilanspor, Şahin Gençlik ve Kemal Pirspor'un yanı sıra İngiltere Premier League'nde mücadele eden Manchester United'tan esinlenerek kurulduğu ifade edilen ''Roj United Spor'' takımı da bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...