Kemerburgaz'ın şeffaf projesi satışta

Kemerburgaz’da orman cepheli son arazide yer alan Göktürk Yalınevler, 40 milyon dolar inşaat yatırım tutarı ile hayata geçiyor.

04.05.2012 - 11:59

Kemerburgaz'ın şeffaf projesi satışta

Keleşoğlu İnşaat ve Zilal İnşaat Kemerburgaz’da Göktürk Yalınevler projesini hayata geçiriyor. Kemerburgaz’da orman cepheli son arazide gerçekleştirilen Göktürk Yalınevler projesinde 1+1’den 5+1’e kadar farklı seçeneklerde 22 bahçe dubleksi, 38 çatı dubleksi, 9’u bahçe simpleksi, 77 simpleks olmak üzere toplam 146 daire bulunuyor. Dairelerin bütünü kesintisiz devam eden bahçeler ve kat terasları ile çevreleniyor.

Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, inşaat yatırım tutarı 40 milyon dolar olan Kemerburgaz’daki son orman manzaralı arsa üzerinde gerçekleştirdikleri Göktürk Yalınevler projesinin arsa alanının 8 bin 600 metrekare, inşaat alanının ise 39 bin 320 metrekare olduğunu söyledi.

İki bloktan oluşan Göktürk Yalınevler’de 67 ile 261 metrekare arasında değişen toplam 146 daire ve 10 adet dükkan ve mağaza bulunduğunun altını çizen Mustafa Keleş, projede yer alan sosyal tesiste açık yüzme havuzu, fitness center, sauna, lobbycafe ile ortak aktivite ve toplantı salonunun yer aldığını ifade etti.

Göktürk Yalınevler’de metrekare fiyatlarının 2 bin 500 ile 3 bin dolar arasında değiştiğini ifade eden Mustafa Keleş, proje ile bölgede olmayan farklı, özgün, modern ve yalın bir proje yarattıklarını belirtti.

TRANSPARAN TASARIM
Projenin mimarı Ahmet Alataş ise Göktürk Yalınevler’de cam ve şeffaflığın ön planda tutulduğunu, ısı kontrolünün sağlanabilmesi için güneş kırıcı kullandıklarını vutgulayara, "İçeriye daha fazla ışık ve hava girmesini sağlayabilmek ve doğu batı istikametinde gün ışığını maksimum seviyede kullanabilmek için terasların ve bahçelerin arkasında yer alan cephelerimizi tamamı ile transparan olarak tasarladık” diye konuştu.

Ahmet Alataş fitness center, sauna, yüzme havuzu, lobbycafe gibi fonksiyonları da projeye dâhil ederek, ev sahiplerinin hayatını kolaylaştırıp, yaşam maliyetlerini azaltan fonksiyonları bir arada sunduklarını söyledi.

Emlaklobisi.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...