Kevin Mahogany ile 3 gün

Amerikalı caz vokal Kevin Mahogany ve grubu, 'Garanti Caz Yeşili' konserleri kapsamında 6 Mayıs'ta İstanbullularla buluşacak.

Haberler 30.04.2010 - 17:30

Kevin Mahogany ile 3 gün

Kevin Mahogany ve grubu 6-7-8 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da konser verecek.

İstanbul Jazz Center'da gerçekleştirilecek konserlerde, Mahogany'ye, piyanoda Burak Bedikyan, basta Matthew Hall, davulda ise Ferit Odman eşlik edecek.

Kevin Mahogany, bugüne kadar çıkardığı 11 albümle, örnek bir caz vokal olduğunu kanıtladı.

Kansas City'de doğan Kevin Mahogany, piyano ve klarnetten sonra, 12 yaşında bariton saksofon çalmaya başladı. Aynı yıl, Eddie Baker'ın ''New Breed Orkestrası''nda çalarak ilk profesyonel deneyimini yaşadı.

Baker Üniversitesine başladığında çeşitli gruplarla çalmaya devam etti. Mezuniyetinin ardından Kansas City'ye döndü ve R&B-caz grubu ''Mahogany'' ile 60'ların R&B dans grubu ''The Apollos''u kurdu. 1980'ler boyunca Kansas City'de popüler bir müzisyen olarak dikkat çekti. 1993 yılında çıkardığı ilk albümü ''Double Rainbow''u, ''Songs and Moments'', ''You Got What It Takes'' ve ''Pussy Cat Dues'' izledi. 1995'te Warner Brothers ile anlaşan Mahogany, bu firmadan ''Kevin Mahogany'', ''Another Time, Another Place'', ''My Romance'' ve ''Potrait of Kevin Mahogany'' albümlerini çıkardı.

Kısa bir aranın ardından 2002 yılında müzik sahnesine geri döndü ve ''Pride and Joy'' albümünü piyasaya sundu. Rick Cioffi ile kendi markası ''Mahogany Jazz''ı kurdu.

Sayfa Yükleniyor...