CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin aday tanıtım toplantısı için geldiği İzmit'te yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek “Diyorlar ki 17 Aralıkta darbe yapıldı. Şimdi Kocaeli'den o yalancı adama soruyorum. Açıkça da söylüyorum. Yalansıcın sen diyorum. Buradan o yalancı adama çağrıda bulunuyorum. Beni mahkemeye vermezsen namertsin. Yüreğin varsa mahkemeye ver. Senin yalancı olduğunu mahkeme kararı ile ispat edeceğim. dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu saat 13.45'te milletvekilleri, il başkanı ve partililer tarafından Kandıra turnikelerinde coşkuyla karşılandı. Konvoy eşliğinde Yahya Kaptan semtinde bulunan Şehit Recep Topaloğlu Spor Salonu'na geçen Kılıçdaroğlu'na genel başkan yardımcıları Gökhan Günaydın, Bihlun Tamaylıgil ve Gürsel Tekin eşlik etti. CHP'nin belediye başkan adayları bir slayt gösterisi eşliğinde salonu dolduran partililere tek tek anlatıldı. Yaklaşık 12 bin kişinin bulunduğu salonda "Başbakan Kemal" sloganları atıldı.

'BENİ MAHKEMEYE VERMESSEN NAMERTSİN'
Burada sevgi gösterileri arasında konuşan ve Hükümetin gırtlaklarına kadar yolsuzluklara battığını ileri süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasına söyle devam etti:

"Diyorlar ki 17 Aralıkta darbe yapıldı. Şimdi Kocaeli'nden o yalancı adama soruyorum. Açıkça da söylüyorum. Yalansıcın sen diyorum. Buradan o yalancı adama çağrıda bulunuyorum. Beni mahkemeye vermezsen namertsin. Yüreğin varsa mahkemeye ver. Senin yalancı olduğunu mahkeme kararı ile ispat edeceğim. Gırtlaklarına kadar yolsuzluklara battılar. Eğer çocuğunuz işsizse nedeni budur. Hep beraber yeni bir Türkiye icad edeceğiz"

'ÜLKE ADIM ADIM KARARLI BİR ŞEKİLDE SOYULUYOR'
Kocaelilere de seslenen ve ülkenin adım adım soyulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu konuşmasını söyle sürdürdü:

"Kocaeli'ye de sesleniyorum. Yeniden ayağa kalkın ve yeniden Kocaeli'yi eski günlerine kavuşturun. Hep beraber Türkiye'deki manzaraya bakıyoruz. Ülke adım adım kararlı şekilde soyuluyor. Yolsuzluğa, kul hakkı yiyenlere dur diyecek miyiz? Önümüzde yol var. Önümüzde sandık var. 30 Mart'ta gideceğiz ve saltanata son vereceğiz. İnsanların bir utanma duygusu vardır. Vatandaşlar bunu ar damarı olarak tanımlarlar. Suçlu olan, hırsızlık yapan, kul hakkına göz koyan birisi olay ortaya çıktığında milletin önüne çıkamaz. Milletin önüne bütün bunlar meydandayken çıkıyorsa onun artık ar damarı çatlamıştır. "

Konuşma sırasında salondan "hırsız Tayyip" şeklinde sloganların atılması da dikkat çekerken, Kemal kılıçdaroğlu 11 yılda hükümetin iktidar olduğunu hatırlatarak şöyle devam etti:

"Diyor ki '17 Aralık'ta bize bir darbe yapıldı' Şimdi Kocaeli'den o yalancı adama soruyorum. Açıkça da söylüyorum. Yalancısın sen diyorum. Yalancı adama da hepinizin huzurunda soruyorum. Buradan o yalancı adama çağrıda bulunuyorum. Beni mahkemeye vermezsen namertsin. Yüreğin varsa mahkemeye ver. Senin yalancı olduğunu mahkeme kararı ile ispat edeceğim. Hırsızlığını, yolsuzluğunu kapatmak istiyor. Sen nasıl bir Müslümansın? Kul hakkı yiye yiye doymadın mı hala? Darbayi kim yaptı? Paralel devlet yaptı. Sen 11 yıldır iktidardasın. Rüşvet yiyince mi aklına geldi senin? Biz bilmiyor muyuz bunları. Yalancı adam cevap versin. Senin bakanına 700 bin liralık kol saatini paralel devlett mi taktı? Bakanlarının, çocuklarının yatak odalarına kasaları paralel devletmi bıraktı? O kasalara milyon dolarları paralel devlet mi bıraktı? Ayakkabı kutusundaki 4.5 milyon doları paralel devlet mi yerleştirdi"

'ÇOCUĞUNA RÜŞVET YATIRAN İŞADAMLARINI PARALEL DEVLET Mİ AYARLADI'
Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşıma günü olduğunu da söyleyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına "Bana o yalancı adam çok şey söyledi" diyerek şöyle devam etti:

"Memur Kemal, işçi Kemal, emekli Kemal dedi. Ama bana hiç kimse 'kul hakkı yedi' diyemez. Peki o yalancı adama Recep Tayyip Erdoğan'a millet ne diyor? Salondakiler 'Hırsız Tayyip' dedi. Aramızdaki fark bu. Senin bakanlarını çoluk çocuk ile uçakla umreye götüren paralel devlet miydi? Sen bunları bilmiyor muydun? Senin önüne MİT rapor koydu. Zarraf'ın para ilişkileri var. AK Parti hükümeti zorda kalır. Bu raporu paralel devlet mi koydu? Senin cocuğuna vakıf kurdurdun. Senin çocuğuna rüşvet yatıran işadamlarını paralel devlet mi ayarladı? Gün verdim. Yurt dışından bir firmadan oğlunun vakıf hesabına 100 milyon dolar parayı paralel devlet mi gönderdi? Senin 4 bakanına birden rüşveti paralel devlet mi verdi. Sevgili Kocaeliler, gün birlik, Türkiyeyi çağdaş uygarlığa taşıma günüdür. Gün beraber olma günüdür."

'HALKIN ADRESİ CHP'DİR'
Halkın adresinin artık CHP olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu "Yalancı adama son bir soru soruayım. Senin 4 bakanın istifa etti. Onları paralel devlet mi sağladı. Şimdi yeni bir dümenin peşindeler." diyerek konuşmasını sürdürürken, "Başbakan Kemal" sloganları arasında şöyle devam etti:

"O da olacak işallah, o da olacak. Biz halka güveniyoruz. Kocaeliler, AK Parti'ye oy veren yurttaşlara sesleniyorum. Sizin oy verdiğiniz AK Parti değildir. Bu yolsuzluk yapan, kul hakkı yiyen ve çocuklarınızı işsiz bırakan partidir. Bu parti cebini düşünennelerin partisidir. Bıktık artık bu pisliklerden diyorsanız halkın adresi var. O adres CHP'dir"

'KENDİ HAKİMLERİNİ GETİRECEKLER'
Şimdi yeni bir süreci başlatıyorlar. Dün akşam 16 saatlik mücadeleden sonra parlamentoda kaba kuvvet kullanarak HSYK'nın yasasını değiştirdiler. Kendi hakimlerini getirecekler. Tüm yargıçlara sesleniyorum. Vicdanınıza göre karar vermezseniz bu ülkede yatacak yeriniz yoktur. Hırsızları koruyacaksanız sizin hakimliğiniz söz konusu olmaz. Siz bu ülkenin vatandaşlarının alın teri ile ödediği vergileri sormuyorsanız dünyanın hiçbiryerinde size hakim denmez. Bunların bir bakanı var. Eski içişleri bakanı. Oğlu sabahın köründe arıyor. 'Baba polisler bastı' O da 'Oğlum evde kaç para var diyor' Oğlu da '3-5 kuruş var diyor. Sonra '1 milyon civarında' diyor. Allah aşkına söyler misiniz? Bunu bakan yapan Başbakanın o milyonlardan haberi yok muydu"

'ONU İNDİRMEK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCU'
Suriye'de insan kanı aktığını da söyleyen Kılıçdaroğlu, TIR olayına da değinerek, "TIR'larla silah gönderiyorlar. Müslümanlar birbirini öldürsün diyor. Müslümanlığa sığar mı bu? Kim yapıyor bunu? Müslüman olduğunu söyleyen Recep Tayyip Erdoğan yapıyor. O nedenle AK Parti'ye oy veren yurttaşlara sesleniyorum. Türkiye'yi görün, haramilerin iktidarı var. Baş çalan koltuğunda otuyor. Onu indirmek hepimizin boynunun borcudur" deyince salondan yine "Hükümet istifa" sloganları yükseldi.

Konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu "Peki hükümet istifa eder mi? Ar damarı varsa istifa eder. Yüzsüz denir bunlara yüzsüz. Bunların hesabını nasıl soracaksınız? Sandık başına gidip soracaksınız. Sadece benim mücadelem yetmiyor. Her yurttaş olarak bir başka yurttaşı ikna edeceksiniz" dedi.