Kılıçdaroğlu: En saçma tartışmalardan birisi

Yabancı gazetecilerle biraraya geldikten sonra soruları yanıtlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye’nin nasıl bir cumhurbaşkanına ihtiyacı olduğunun tartışılması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Abdullah Gül mü, Recep Tayyip Erdoğan mı olacak. Duyduğum en saçma tartışmalardan birisi” dedi.

Kılıçdaroğlu: En saçma tartışmalardan birisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yabancı basın mensuplarıyla yaptığı toplantının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili olarak, şunları söyledi:

“Yanlış şeyleri tartışıyoruz. Tartışmamız gereken şu, Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var, nasıl bir cumhurbaşkanı olmalı.. Bunu tartışmıyoruz. Abdullah Gül mü cumhurbaşkanı olacak, Recep Tayyip Erdoğan mı cumhurbaşkanı olacak… Hayatımda duyduğum en saçma tartışmalardan birisi. Bu ülkede başka bir insan yok mu?

İnsanları kucaklayan, geçmişi temiz, aydınlık, dünyayı iyi okuyan, dünya dengelerini bilen hiçkimse için öteki ayrımı yapmayan bir cumhurbaşkanı çıkmayacak mı? Nasıl bir cumhurbaşkanı istiyoruz bu ülkede, bunu tartışmıyoruz. Putin modeli diyorum.

Hani Türkiye demokrasi ileride olan bir ülkeydi? Burada medyanın da sorumluluğu var. Medya toplumu koşullandırılıyor. Özellikle gazeteci arkadaşlarımızdan rica ediyorum. Nasıl bir Türkiye’ye, nasıl bir cumhurbaşkanına ihtiyacımız var. Asıl tartışmamız gereken nokta budur.”

Kılıçdaroğlu, 17 Aralık soruşturmasında 60 kişi için takipsizlik kararı verilmesiyle ilgili olarak, "Toplumun beklediği gibi sonuçlanmayacak. Takipsizlik kararı vermelerini olaganüstü görmüyorum" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...