Kılıçdaroğlu: O paranın tamamını alacağım

Samsun'da konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun maliyeti 85 milyon Euro'dur. Size namus sözü, CHP iktidarında bunların burunlarından fitil fitil getirip o paranın tamamını alacağım'' dedi.

07.03.2014 - 17:19

Kılıçdaroğlu: O paranın tamamını alacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Samsun mitinginde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle:

''Dünyanın hangi ülkesinde bir başbakanın oğlunun evinde dağıtıldıktan sonra 30 milyon Euro para kalır? Türkiye'nin vicdanına sesleniyorum. Türkiye böyle bir rezaleti görmedi. Dağıtılan para 1 milyon Euro'ydu. Bankaya yatıramıyor yatırdığı zaman herkes görecek.

Halkına yalan söyleyen adamdan hayır gelmez. Herkesin bunu çok iyi bilmesini isterim. Bir kamu bankasının genel müdürü evinde ayakkabı kutusunda 4,5 milyon dolar para saklıyor. Ortaya çıkınca hemen bir İmam-Hatip okulu yapacaktık diye yalan uydurdular. Anlaşıldı ki böyle bir şey yok. Sonra 'Oslo'daki üniversiteye göndereceğiz' dediler. Üniversite açıklama yaptı 'Bizim böyle bir paraya ihtiyacımız yok' diye.

Bir de bakanları anlatacağım size. Bir hükümet düşünün devleti soyuyor. 4 bakan bir başçalan. Devletin savcısının hazırladığı fezlekeden okuyorum. Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 28 seferde 52 milyon dolar rüşvet almış. Bunun içine 700 bin liralık kol saati dahil değil. Halkın desteği ile belki bir daha Samsun'a başbakan olarak geleceğim. İkinci bakan eski İçişleri Bakanı Muammer Güler 10 defada toplam 10 milyon dolar para götürmüş.

Hepimizin düşünmeye, temiz siyasete, yolsuzluğa karşı durmaya ihtiyacı var. Bir eski bakan daha. Adı Egemen Bağış. Sözde Avrupa'da eğitim görmüş. Bu da 3 seferde toplam 1,5 milyon dolar götürmüş. Bu hikaye bitmez. Bu hikayeyi bitirecek olan sizlersiniz. Esnaf hayatından memnun değil. Mazotun litresini 1,5 lira yapacağım. Ben bunu söylediğimde diyorlardı ki 'Parayı nereden bulacaksın?' 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonun maliyeti 85 milyon Euro'dur. Size namus sözü CHP iktidarında bunların burunlarından fitil fitil getirip o paranın tamamını alacağım.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...