Kılıçdaroğlu'dan fezleke yorumu

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Benim hakkımda fezleke geliyor başımın üstüne gelsin ama yolsuzluk yapan bakanların fezlekesi neden gelmiyor?'' diye sordu.

13.02.2014 - 14:07

Kılıçdaroğlu'dan fezleke yorumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu hakkında gönderilen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye hakaret ettiği iddiasına ilişkin fezleke ile ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

''Muhalefet olunca fezlekeler yıldırım hızıyla geliyor. Silivri Cezaevi'nde milletvekillerini ziyaret ettikten sonra bir açıklama yapmıştım. Ben Ankara'ya gelmeden fezleke Meclis'e geldi. Çünkü ben yolsuzluk yapmadım. Haksız yere tutuklanan pek çok kişinin hakkını savundum. Biz yolsuzluğu gün ışığına çıkmış olan bakanların fezlekelerini beklerken bizim fezlekemiz geliyor. Ben milyon dolarlarları götürmedim. Ben kul hakkı yemedim, insanlara saygılı oldum. Ben saygı göstermeyi her zaman temel ilke edindim.

Benimle ilgili fezleke geliyor, başımın üstüne gelsin ama Allah aşkına bu ülkede yolsuzluk yapan bakanların fezlekesi neden Meclis'e gelmiyor? Bu çifte standardın sebebi ne? Bunu içime sindiremiyorum. Hangi demokrasiden bahsediyorlar bunlar? Hırsızlık yapan adamın koruması mı olur?

Bunlarda vicdan yok mu, ahlak yok mu, merak ediyorum. 17 lira çaldı diye 17 ay hapse mahkum ediyorsun gencecik çocuğu, trilyonları götürüyor kimsenin kılı kıpırdamıyor. Baş savunucusu kim, Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hırsızları savunan bir başbakan gördünüz mü siz, şimdi görüyoruz. Bunu anlatırken bile ben utanıyorum ama onlar utanmıyor.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...