Kılıçdaroğlu’ndan ‘sulu rakı’ yanıtı

“Rakıyı sulu içiyormuş” diyerek gönderme yapan Başbakan Erdoğan’a yanıt veren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Rakıyı sulu mu içer bilmiyorum ama çok iyi bildiğim bir şey var: Tayyip Erdoğan ‘kul hakkını’ susuz götürür” dedi.

20.03.2013 - 14:36

Kılıçdaroğlu’ndan ‘sulu rakı’ yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Rakıyı sulu içiyormuş” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt verdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Erdoğan rakıyı sulu mu içer bilmiyorum ama çok iyi bildiğim bir şey var: Tayyip Erdoğan ‘kul hakkını’ susuz götürür!”

İNCE: AKP'LİLER AYAKTA DURAMAZDI
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bunlar sulu ya da susuz içmiyorlar ama kuru içiyorlar galiba. İsteyen sulu içsin isteyen sek içsin. Başbakan'ın derdi bunlarla uğraşmak değil. Ama Başbakan bana şunun hesabını versin: TEKEL'in içki bölümünü 292 milyon dolara sattı. Alan kişi 900 milyon dolara sattı. O alan da 2.1 milyar dolara sattı. Bunun hesabını versin.

Otoyolları ucuza vermek vatana ihanet de TEKEL'in içki bölümünü ucuza peşkeş çekmek sevap mı? Ayrıca İzmir'de bir de rakı kralını transfer etti Başbakan. O sek mi içiyordu, ona sordu mu Başbakan?

İçki bizim dinimizde haramdır, günahtır. Buna itirazım yok. İçki içenler sarhoş olur, buna da itirazım yok. Yetim hakkı yemek de günahtır, haramdır. Sadece, yetim hakkı yiyenler sarhoş olmaz. Eğer yetim hakkı yiyenler sarhoş olsaydı bu AKP'liler ayakta duramazdı.”

Başbakan Erdoğan, partisinin Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada ''Bunların ne içtiklerini gerçekten merak ediyorum. CHP Genel Başkanı bir röportajında ne içtiklerini söylemiş. Meğer rakıyı sulu içiyorlarmış. Ben Rizeli'yim. Siz böyle içmeye devam ederseniz, elbette Rize'nin tulumuna da çıkar gayda dersiniz'' ifadelerini kullanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...