CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yurt gezilerine Trakya ile devam etti. Şarköy, Keşan, Uzunköprü ve Meriç'te halkla buluşan Kılıçdaroğlu hükümete yüklendi.

Şarköy'de halkla buluşan Kılıçdaroğlu, Malkara yol ayrımında parti otobüsünün önü kesilince traktöre binerek halkı selamladı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Şarköy'deki halka hitabında hükümete eleştirilerini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu "Avrupa Birliği'nde çiftçiye destek vermeyen iktidar var mı, onlar bunu yaptılar. Bu düzen halktan yana değil, rantçı. Siyasetin konusu açlıktır" dedi.

Emeklilere de seslenen CHP lideri "Ülkemizde 8.5 milyon emekli var, aileleri ile birlikte 13-14 milyona ulaşıyor. Eğer bu emekliler şahlanırsa, hak ararsa, sandığı AKP'ye mezar edersiniz"

CHP liderinin Keşan'daki konuşmasında da iktidara eleştirine devam etti.

Kılıçdaroğlu "Recep Bey Tevrat'tan anlıyor, kendisine teşekkür ediyoruz. Ne diyor, Tevrat'ın altıncı emri öldürmeyeceksin' diyor. Bunu güzel söylüyorsun ama bunun bir de sekizinci emri var. Orada da 'çalmayacaksın' diyor. Dokuzuncu emri ise 'yalan söylemeyeceksin' diyor. Bizim kitabımız da 'kul hakkıyla gelmeyeceksin' diyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'dan sonra feribotla Çanakkale'ye geçti. Gelibolu'dan Lapseki'ye feribotla giderken kaptan köşkünde gazetecilere poz veren Kılıçdaroğlu'nu Lapseki'de yağmur karşıladı.

CHP lideri için iskeleye gelen partililer yoğun yağmura rağmen getirdikleri pankartların altına sığınarak Kılıçdaroğlu'nu beklediler. Kemal Kılıçdaroğlu, yoğun yağmur altında vatandaşlara hitap etti.