Kırklareli'de bir AVM'de yangın paniği: 18 kişi kurtarıldı

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde bir alışveriş merkezinin zemin katında bulunan çocuk oyun alanında yangın çıktı. Yoğun dumanların ulaştığı üst katlarda mahsur kalan 18 kişi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı. 5 kişi ise hastaneye kaldırıldı.

Haberler - Anadolu Ajansı 09.11.2018 - 17:23 | Son Güncelleme : 09.11.2018 - 19:14

Kırklareli'de bir AVM'de yangın paniği: 18 kişi kurtarıldı

'nin Lüleburgaz ilçesi Kocasinan Mahallesi, İstanbul Caddesi üzerindeki dört katlı alışveriş merkezinin zemin katında bulunan çocuk oyun alanında, henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Alışveriş merkezinin bulunduğu sokak trafiğe kapatılırken, ihbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangın nedeniyle alışveriş merkezi ve çevresinde büyük panik yaşandı.

Yoğun duman nedeniyle alıveriş merkezinin en üst katında mahsur kalan 18 kişi, itfaiye ekiplerince kurtarılarak indirildi. Zemin kattaki yangında yoğun dumandan etkilenen 3 kişi olay yerindeki ambulanslarda tedavi altına alındı, 5 kişi ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

YANGIN ÇOCUK OYUN ALANINDA ÇIKTI 

Kırklareli Valisi Osman Bilgin yaptığı açıklamada, "Yangın şehir merkezinde olduğu için itfaiye ekipleri hemen müdahale etti. AVM çok yoğun değildi, hızlı bir tahliye gerçekleşti. Yangın eksi ikinci katta başladı. Dumana bağlı olarak yoğun bir zehirlenme mevcut. Yangının neden çıktığı ile ilgili net bir bilgi veremeyiz, çocuk oyun alanında başladı" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...