Kız yurdu heyelan nedeniyle boşaltıldı

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde heyelan nedeniyle 80 kız öğrencinin kaldığı yurt boşaltıldı.

Anadolu Ajansı 19.01.2018 - 13:38 | Son Güncelleme : 19.01.2018 - 13:40

Kız yurdu heyelan nedeniyle boşaltıldı

Kastamonu'da, hafriyat çalışması yapılan adliye inşaatı ile Milli Eğitim Bakanlığı'na ait Mehmet Bülent Özyürük Kız Öğrenci Yurdu'nun arka kesiminde heyelan meydana geldi.

Dağdan kopan toprak ve taş kütleleri ile ağaçlar kız öğrenci yurdunun arka bahçesi ile adliye binası inşaat alanına sürüklendi.

Geçtiğimiz yıl İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından yurdun arka kısmına yaptırılan çelik bariyer de zarar gördü. Yurdun betondan yapılan bahçe duvarının 16 metrelik bölümü yıkıldı.

Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, AFAD'a bağlı ekiplerin olay yerinde inceleme yaptığını söyledi.

AFAD'ın yaptığı inceleme ve ölçümlerin sonucunu beklediklerini belirten Kaymakam Atasoy, "İncelemenin sonunda, adliye binası inşaatındaki hafriyat çalışması sırasında bariyere ve duvara zarar verildiği ve heyelanın bu hafriyat çalışması nedeniyle meydana geldiği tespit edilirse sorumlular hakkında adli ve idari işlem yapılacak" dedi.

İnebolu Anadolu Lisesi'ne ait Mehmet Bülent Özyürük Kız Öğrenci Yurdu'nun derhal boşaltıldığını, yanındaki diğer kız öğrenci yurdunun da boşaltılabileceğini ifade eden Kaymakam Atasoy, "Kız öğrencilerimizi başka okullarımızın pansiyonlarına yerleştirdik. Zaten yarıyıl tatili başlıyor. İkinci dönemde de kız öğrencilerimizin barınmasında herhangi bir sorun yaşamayız. AFAD'ın raporuna göre diğer öğrenci yurdumuzun da boşaltılıp boşaltılmayacağına karar vereceğiz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...