Hayvanat bahçesinde kaplanın pençe attığı çocuk yaralandı

Ailesiyle birlikte Darıca'daki hayvanat bahçesine giden Zeynep Kırcalı isimli çocuk, kaplan saldırısı sonucu yaralandı. Hayvanat bahçesinin yetkilisinden olayla ilgili açıklama geldi.

DHA 05.04.2016 - 16:05 | Son Güncelleme : 05.04.2016 - 17:15

Hayvanat bahçesinde kaplanın pençe attığı çocuk yaralandı

Kocaeli'deki hayvanat bahçesinde bir kaplanın pençe attığı çocuk yaralandı.

Olay bugün öğle saatlerinde, Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı'nda meydana geldi.

İddiaya göre, 29 yaşındaki Meryem Dereli 6 yaşındaki yeğeni Zeynep Kırcalı'yı omuzlarına alarak çitlere doğru yanaştı.

Meryem Dereli çitlerin önündeki tampon bölgeyi geçerken, çitlerin üzerinden bakan Zeynep Kırcalı'ya kaplan saldırdı.

Kaplanın pençe atması sonucu Zeynep Kırcalı göğsünden, teyzesi ile elinden yaralandı.

Olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan yaralıların durumunun iyi olduğu bildirildi.

"DAHA FECİ OLAYLAR OLABİLİRDİ"

Baba Murat Kırcalı daha fazla güvenlik önlemi alınabileceğini savunarak, "Daha fazla güvenlik önlemi alınabilirdi. Çünkü çocuklar bilemez güvenlik duvarını. Daha feci bir olayla da karşılaşabilirdik. Hayvanat bahçesi yönetiminin bu konuda daha dikkatli olması gerek. Önlem alınmazsa ileride başkaları da zarar görebilir" dedi.

HAYVANAT BAHÇESİ YETKİLİSİNDEN AÇIKLAMA

Hayvanat bahçesinin eğitim ve pazarlama müdürü Gökmen Aydın, olayla ilgili açıklama yaptı.

Aydın, hayvanat bahçesindeki hayvanların yapısına göre kafesler yapıldığını, kaplanın da yuvasının buna göre olduğunu söyledi.

''BARİYERLERİ AŞIP FOTOĞRAF ÇEKTİRİYOR''

Bazı yırtıcı ve tehlikeli hayvanların barınaklarında olduğu gibi kaplan kafesinin önünde de bariyerlerin olduğunu ve ziyaretçilerin bu alanları geçmemesi için uyarı levhaları koyduklarını belirten Gökmen Aydın şöyle devam etti:

"Üstelik kaplanların yaşadığı bölümü çevreleyen demir kafeslerin en üstünde hayvana zarar vermeyecek şekilde elektrik akımı var. Kaplan buna dokunduğu an tehlikeyi hissediyor ve bir daha oraya ulaşmaya çalışmıyor. Ancak tıpkı trafik kazalarında olduğu gibi maalesef bazı ziyaretçilerimiz de kuralları hiçe sayıyor. Bu minik kızımızın teyzesi de kuralları hiçe sayarak, yeğeniyle öndeki bitkilerin bulunduğu bariyerleri aşıp fotoğraf çektiriyor. Kaplana bağırıp çağırsanız dahi size bir şey yapmaz ama bu kadar yaklaşılınca et kokusu hissediyor, bu nedenle de pençe atıyor. Talihsiz bir olayı çok şükür küçük sıyrıklarla atlattık, bu bizi elbette ki derinden üzdü. Hayvanat bahçemiz kurulduğundan bu yana geçen 23 yılda ilk defa böyle bir olayla karşılaştık, aileye geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz."

Sayfa Yükleniyor...