NTV

'Komedi Dükkanı ana haber olmasın diye'

Türkiye

4 yıldır televizyonlarda büyük ilgiyle izlenen 'Komedi Dükkanı'nı bitirme kararı alan oyuncu Tolga Çevik, 'Arkadaşım Hoşçakal' turnesinin ilk ayağı öncesi, veda gerekçelerini Gece Gündüz’e anlattı.

Tolga Çevik yani 'arkadaşım'lı 'Komedi Dükkanı', 8 sezonun ardından televizyonlara veda etti ve finali, 'Arkadaşım Hoşçakal' ismi altında 20 Temmuz’a kadar sürecek Türkiye turnesiyle yapıyor.

Vedayla ilgili, "Çok tutan bir şey de olsa bir ömrü var ve bunu geçirmemek lazım” diyen Tolga Çevik, Gece Gündüz’de gerekçeleri anlattı.

Çevik, "Bir süre sonra ana haber bülteni gibi birşey olacak ve o kıvama gelmeden bitmesi gerekiyordu" dedi.

Bugün İstanbul Kuruçeşme Arena, 12 Temmuz Denizli, 13 Temmuz Antalya, 14 Temmuz İzmir, 17 Temmuz Çeşme, 18 Temmuz Bodrum, 19 Temmuz Bursa ve 20 Temmuz Altıonoluk 'Komedi Dükkanı’nın son kez sahneleneceği yerler.

'Arkadaşım Hoşçakal' ismi altındaki Türkiye turnesiyle seyriciye veda eden projenin oyuncusu Tolga Çevik, vedanın gerekçelerini Gece Gündüz’de anlattı:

"Artık zamanı gedli, pişti artık sahneye sığmaz oldu ve miadını doldurdu.

Çocuğumuz gibi sevdiğmiz bir projeydi ama bitmesi gerekiyordu. Türkiye’de böyle işlerle ilgili yanlış bir tutum var ve ben bundan kaçınmaya çalışırım. Çok tutan birşey de olsa, bir ömrü var ve onu geçirmemek lazım diye düşünürüm. Gerektiği kadar yaşa ama sağlıklı yaşa. Bu projenin 8. sezonuydu ve artık tamamdır. Bir süre sonra ana haber bülteni gibi birşey olacak ve o kıvama gelmeden bitmesi gerekiyordu.

İlk başladığımız zaman bir köşe yazarı abimiz "ne kadar devam edecek?" dedi. Ben "4 yıl" dedim. O "O kadar gider mi?" dedi, ben de "Gider ve sonra da biter" dedim ve bitti."