Komutanların ölümünde bağlantı var mı?

Tunceli'de görevliyken intihar ettiği öne sürülen Albay Kazım Çillioğlu'nun ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten özel yetkili Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı 1990'lı yıllarda şüpheli şekilde hayatını kaybeden komutanların ölümlerinin arasında bağlantı olup olmadığını ortaya çıkarmak için harekete geçti.

NTV Haber 26.04.2012 - 13:40

Komutanların ölümünde bağlantı var mı?

Tuğgeneral Bahtiyar Aydın ve Albay Rıdvan Özden, 1990’lı yılların sır ölümlerinden iki isim arasında yer alıyor.

Vurularak öldürülen Rıdvan Özden’in ölümü de Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürüttüğü sırada intihar ettiği iddia edilen Albay Kazım Çillioğlu'nun davası kapsamında incelenecek.

Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı, bu iki olayı aydınlatmak için soruşturmaya devam ediyor.

Savcılık, Tuğgeneral Bahtiyar Aydın ve Albay Rıdvan Özden'in ölümüne ilişkin Diyarbakır'da yürütülen soruşturma dosyalarını istedi.

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Bahtiyar Aydın 1993 yılında Diyarbakır Lice'de tek kurşunla hayatını kaybetti. Olay kayıtlara PKK ile çatışma sırasında ölüm olarak geçti.

İntihar ettiği iddia edilen Albay Çillioğlu'nun önce darp edildiği ve ardından öldürüldüğü bilirkişi raporuyla belgelendi.

Albay Rıdvan Özden'in mezarı da Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla açılarak DNA örnekleri alındı.

Cinayetler arasındaki bağlantı olup olmadığı araştırılacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...