Konya'da baba, anne ile kızı evlerinde av tüfeğiyle öldürülmüş halde bulundu.

Polis ekipleri, Behram Yıldız (72), eşi Fatma Yıldız (59) ve kızı Yasemin Yıldız'ın (41) Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi Akif Sokak'taki evlerinde öldürüldüğü ihbarını aldı.

Olay yerine gelen ekipler baba, anne ve kızının av tüfeğiyle ateş edilerek öldürüldüğünü belirledi. Bu sırada eve gelen ailenin yakınları gözyaşı döktü.

Polis, olayla ilgili Yasemin Yıldız'ın bir süre önce boşandığı eşi E.A'nın yakalanması için çalışma başlattı.

Polis ekiplerinin incelemesinin ardından baba, anne ve kızının cesedi, Konya Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

İki çocuk annesi Yasemin Yıldız'ın, şiddetli geçimsizlik sebebiyle eşinden boşandıktan sonra ailesiyle yaşamaya başladığı öğrenildi.

KAÇIP OĞLUNA MESAJ ATTI

Olay sırasında Yasemin Yıldız'ın 7 yaşındaki kızının da evde olduğu, şüpheli E.A'nın, olayın ardından kızını da alarak otomobille kaçtığı iddia edildi.

Şüpheli E.A'nın, olaydan hemen sonra 17 yaşındaki oğlu Emre Can'a, "Oğlum anneni, dedeni ve nineni öldürdüm yetişebilirsen gel" şeklinde mesaj attığı tespit edildi.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan şüpheli E.A'nın sosyal medya hesabından 7 yaşındaki kızına özlemini belirterek, "Seni çok seviyorum canım kızım. Tam bir yıl önce bugün kopardılar seni benden ama Allah büyük kızım. Abini kurtardım aldım, inşallah seni de en kısa zamanda kurtarıp alacam vicdansızların elinden. Sabırla İnşallah" notunu paylaştığı görüldü.

Şüphelinin 2 Nisan'da tabanca fotoğrafıyla yaptığı "Suskunluğumu zayıflıkla karıştırmayın, kimse yüksek sesle cinayet planlamaz" paylaşımı da dikkati çekti.